ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.92
Hodnoceno: 50x Prosím, ohodnoť práci

Noc je silný protihráč

V noci je vše jiné než ve dne. Když krásný prosvětlený den zahalí temná noc, vše se změní. Zdá se vám, že nic není na svém místě, vše je přikryto tmavou pokrývkou a vy jen počítáte minuty, kdy už to skončí. Pokud se to nestává vám, mně rozhodně ano.

Nemám ráda noc, nesnáším tuto černou dámu, jež mě večer co večer děsí k smrti. Velice mne trápí. Jestliže spím, hned se vzbudím, jelikož do mé mysli vstoupí zlý sen. Pokud nespím, mám oči dokořán a vnímám každičký zvuk či pohyb. Slyším, jak se větvičky stromů a keřů o sebe jemně otírají a listy tiše šumí, slyším silný vítr a jeho vysoký pískot, slyším sousedovy psy, jak žalostně vyjí a štěkají.

Byla noc, všichni už spali a náš dům utichl. Rozpršelo se. Silné kapky dopadaly na okenní římsy a střechy domů. Měla jsem pocit, že slyším snad každičkou kapičku. Tímto se ve mně zvýšila neklidnost.
Tuto deštivou noc jsem obzvlášť dobře vnímala veškeré nezvyklé zvuky. Cosi šramotilo v rohu mého pokoje. Bojácně jsem tam pohlédla. Vtom mě polil studený pot. Byl tam člověk! Jeho mohutná postava se černala na křesle. Seděl a svýma svítivě červenýma očima na mě zíral. Snažila jsem se tedy usnout. Pevně jsem zavřela oči a modlila se, ať už tato noc plná hrůzy skončí.
Když jsem se ráno vzbudila, dívala se na mě postava, avšak ne člověk, ale sestřina nová velmi roztomilá panenka.
Ano, noc je silný protihráč.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: LUCIE, 28.02.2012

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Noc je silný protihráčMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­