ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.17
Hodnoceno: 164x Prosím, ohodnoť práci

Nevyzpytatelná zákoutí života

Alenka šla po silnici a tváře měla rudé. Hořely jí líce a plálo srdce němým plamenem, jenž nikoho nespálí.
Po krajích cesty rostly vlčí máky, slunce pálilo a větřík si hrál s jemnými vlásky mladé slečny obuté do vzdušných bot lásky. Oblečena jen v skromných kalhotách a kraťoučkém tílku šlapala bosa po suché pichlavé trávě.
Každým dalším krokem cítila větší lehkost a svěžest, ač měla horkem malinové rty rozpraskané a bolavé. Opojena vůní léta, utrhla víla v sametových šatech z pavučiny rudou květinu a tančila s motýly valčík.
Na konci lesní pěšinky ve stínu hvězd si lehla do divukrásné přenádherné zahrady, která jí otvírala náruč svými něžnými hlásky ptáků.
Vše bylo perfektní, Alenka si nikdy v životě nepřipadala tak volná, nespoutaná a šťastná, přála si navždy dýchat nasládlou vůni tulipánů a sbírat sladké jahody do rozmlsaných úst. Vytáhla z kapsičky svůj nožík, mile se na něj usmála, její hedvábné prsty jej přátelsky objaly a vzápětí si Alenka podřezala žíly.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 21.06.2004

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Nevyzpytatelná zákoutí životaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­