ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.18
Hodnoceno: 165x Prosím, ohodnoť práci

Nevyzpytatelná zákoutí života

Alenka šla po silnici a tváře měla rudé. Hořely jí líce a plálo srdce němým plamenem, jenž nikoho nespálí.
Po krajích cesty rostly vlčí máky, slunce pálilo a větřík si hrál s jemnými vlásky mladé slečny obuté do vzdušných bot lásky. Oblečena jen v skromných kalhotách a kraťoučkém tílku šlapala bosa po suché pichlavé trávě.
Každým dalším krokem cítila větší lehkost a svěžest, ač měla horkem malinové rty rozpraskané a bolavé. Opojena vůní léta, utrhla víla v sametových šatech z pavučiny rudou květinu a tančila s motýly valčík.
Na konci lesní pěšinky ve stínu hvězd si lehla do divukrásné přenádherné zahrady, která jí otvírala náruč svými něžnými hlásky ptáků.
Vše bylo perfektní, Alenka si nikdy v životě nepřipadala tak volná, nespoutaná a šťastná, přála si navždy dýchat nasládlou vůni tulipánů a sbírat sladké jahody do rozmlsaných úst. Vytáhla z kapsičky svůj nožík, mile se na něj usmála, její hedvábné prsty jej přátelsky objaly a vzápětí si Alenka podřezala žíly.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Nevyzpytatelná zákoutí životaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)