ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.88
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Neopakovatelná krása

Příroda. Jedinečná, barvitá, krásná, leckdy však ohavná a strašlivá. Zde ji však člověk ještě neměl šanci poškodit. Otevírá se přede mnou její pravá krása. Taková, jakou jen stěží jinde na světě uvidíte.

Zlaté paprsky letí skrz nekonečnou bariéru listí, větví a nástrah. I tak však doletí. Obrovské stromy, stejně jako malé keře, vynaloží veškeré své úsilí, aby se zlatý a hřejivý dotyk dostal až k tomu nejmenšímu lístku na zemi. Skála k nám promlouvá. Ne však sklesle, bez života a studeným tónem. Promlouvá k nám jinak. Je celá v objetí potoka, jenž jí dává pocit bezpečí. Je spokojená a šťastná.

Jak můžeme tento potok přebrodit? Velice snadno. Stačí se zeptat přírody. Stačí k ní promluvit a je to právě ona, která nám připraví bezpečnou stezku.
Rozhlédnu se. Balvany už stojí v pozoru. Chrání tůni, jež zrcadlí všechnu krásu zpět do přírody. Ale rovněž slouží jako věrný sluha svému pánu - přírodě. Jemně našlapuji a přecházím potok. Naše cesta nekončí.

Přiroda doprovází mé kroky svým orchestrem. Žbluňkající voda je doprovázena jemným zvukem šustících listů. Vše je pravidelné a přitom různorodé. Dokonalé. Zvědavé keře mi otevírají stezku a propouštějí mě dál do nitra, stejně jako stráž propouští hosty ke svému králi. Má duše začíná pociťovat strach. Stávám se člověkem v zajetí přírody, stejně jako zvíře v zajetí člověka.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: AK, 09.06.2017

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Neopakovatelná krásaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­