ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 33x Prosím, ohodnoť práci

Nejoblíbenější místo v přírodě

Když se řekne nejoblíbenější místo v přírodě, každý si hned vybaví prostředí, kde může odpočívat, zavzpomínat si nebo nabrat nové síly. Každý má takovéhle místo. I já.

Mé oblíbené místo se může zdát někomu zcela obyčejné, ale pro mne je kouzelné. Sotva ujdu padesát metrů od domu, ocitnu se v lesíku, který mě zve do svého začarovaného království. Sluneční paprsky pronikají skrz listy a osvětlují tak malinkou cestičku, jež vede na rozcestí. V zimě, kdy je celý lesík úplně zasněžený a nenajdete zde ani lísteček, jenž by nebyl pod sněhem, si zde připadám jako v pohádce o Zimní královně. Vše se třpytí a větvičky lehce klesají pod tíhou sněhu. A já se v ty momenty jen tak procházím a kochám tou krásou. Všímám si ve sněhu stop srnek, jelínků i zajíčku a nemůžu se vynadívat.

Na rozcestí vždy odbočím doleva a kráčím tak podél malého potůčku, v němž se sluníčko prohlíží jako v zrcadle. Posadím se do mechu a kapradí pod korunou obrovského javoru, zavřu oči a naslouchám. Celý svět ztichne. Slyším malinkou říčku, zpěv ptáčků a listy, s nimiž si pohrává vítr.

Všechno zlé najednou zmizí a já začnu vzpomínat. Vzpomínám na svého dědečka s babičkou a přemýšlím, jaké by to bylo, kdybych se s nimi mohla ještě setkat. Rozpomínám se na mé dětství, na to, jak mě tatínek učil lyžovat a maminka jezdit na kole. Připadá mi, jako by to bylo včera, jenže popravdě je to již skoro deset let nazpátek.

Čas neúprosně běží, a tak se postavím a jdu nazpátek. Na obzoru se mi za loučkou pomalu ukazuje náš dům. Ještě naposled se ohlédnu, rozloučím se a pomalu se vracím domů.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Annie, 29.05.2014

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Nejoblíbenější místo v příroděMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­