ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.42
Hodnoceno: 24x Prosím, ohodnoť práci

Nejoblíbenější místo (2)

Mé oblíbené místo, tedy spíše vesnička, se nachází nedaleko města Mělník a nese název Liblice.
Na tomto místě se cítím daleko od civilizace a okolního trápení běžného života. Toto místo jako by řeklo okolnímu světu NA SHLEDANOU a vyvíjelo se podle vlastních představ a přání.

Na jaře, když se zde vše probouzí ze zimního spánku, je to tu jako v pohádce. Ptáci zpívají své písně a květiny ukazují úžasné proměny barev. Zvířata se probouzejí k životu.

S příchodem léta zde vše vypukne. Ovocné stromy se jen prohýbají pod množstvím plodů a do domů se line vůně z lesů, luk a ovocných sadů v okolí. Při pouhé procházce lesní cestičkou, ukrytou mezi zelenajícími se stromy dodávajícími pocit bezpečí a lásky nejen mně ale i ostatním zelenajícím se rostlinám, ucítíte, že na tomto místě vše ožívá a zvířata i rostliny se zde mají jako v ráji.

Když se podívám z okna na podzim, spatřím řadu stromů připomínajících zástup lidí mávajících rukama a nohama do větru, oblečených v barevných pláštích. Děti si staví draky, které chtějí co nejdříve pustit do oblak. Začíná zde také rašit vinná réva, kterou je tato oblast vyhlášená. Barevné listí, vznášející se hrdě, ale v naprosté harmonii, klesá pomalu k zemi a lidé začínají zametat barevnou pokrývku, se kterou si Matka Příroda dala takovou práci. Avšak příroda se jen tak nevzdá a stále fouká listí zpět.

Začíná se ochlazovat a tuto malebnou, krásnou vesničku pomalu zahaluje bílý plášť. Vrací se ledová královna, aby rozhazovala sněhové vločky a rozfoukávala je svým ledovým dechem. Děti na nic nečekají a vybíhají na kopce, aby si na sáňkách nebo na bobech užily prvního sněhu. Blíží se Vánoce a celá vesnička provoněla vůní cukroví a purpury. Děti se těší na den "D", kdy jim Ježíšek nadělí dárky a budou se moci pochlubit svým kamarádům, známým a příbuzným, co dostaly pod stromeček.

Proč právě toto místo je moje oblíbené? Jak už jsem řekl, má něco do sebe a kdo to nepozná, neuvěří. Každý máme své oblíbené místo, o kterém si myslíme, že je jenom naše a kde cítíme bezpečí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Nejoblíbenější místo (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)