ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.42
Hodnoceno: 24x Prosím, ohodnoť práci

Nejoblíbenější místo (2)

Mé oblíbené místo, tedy spíše vesnička, se nachází nedaleko města Mělník a nese název Liblice.
Na tomto místě se cítím daleko od civilizace a okolního trápení běžného života. Toto místo jako by řeklo okolnímu světu NA SHLEDANOU a vyvíjelo se podle vlastních představ a přání.

Na jaře, když se zde vše probouzí ze zimního spánku, je to tu jako v pohádce. Ptáci zpívají své písně a květiny ukazují úžasné proměny barev. Zvířata se probouzejí k životu.

S příchodem léta zde vše vypukne. Ovocné stromy se jen prohýbají pod množstvím plodů a do domů se line vůně z lesů, luk a ovocných sadů v okolí. Při pouhé procházce lesní cestičkou, ukrytou mezi zelenajícími se stromy dodávajícími pocit bezpečí a lásky nejen mně ale i ostatním zelenajícím se rostlinám, ucítíte, že na tomto místě vše ožívá a zvířata i rostliny se zde mají jako v ráji.

Když se podívám z okna na podzim, spatřím řadu stromů připomínajících zástup lidí mávajících rukama a nohama do větru, oblečených v barevných pláštích. Děti si staví draky, které chtějí co nejdříve pustit do oblak. Začíná zde také rašit vinná réva, kterou je tato oblast vyhlášená. Barevné listí, vznášející se hrdě, ale v naprosté harmonii, klesá pomalu k zemi a lidé začínají zametat barevnou pokrývku, se kterou si Matka Příroda dala takovou práci. Avšak příroda se jen tak nevzdá a stále fouká listí zpět.

Začíná se ochlazovat a tuto malebnou, krásnou vesničku pomalu zahaluje bílý plášť. Vrací se ledová královna, aby rozhazovala sněhové vločky a rozfoukávala je svým ledovým dechem. Děti na nic nečekají a vybíhají na kopce, aby si na sáňkách nebo na bobech užily prvního sněhu. Blíží se Vánoce a celá vesnička provoněla vůní cukroví a purpury. Děti se těší na den "D", kdy jim Ježíšek nadělí dárky a budou se moci pochlubit svým kamarádům, známým a příbuzným, co dostaly pod stromeček.

Proč právě toto místo je moje oblíbené? Jak už jsem řekl, má něco do sebe a kdo to nepozná, neuvěří. Každý máme své oblíbené místo, o kterém si myslíme, že je jenom naše a kde cítíme bezpečí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kaaddeell, 04.02.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Nejoblíbenější místo (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­