ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.76
Hodnoceno: 21x Prosím, ohodnoť práci

Nejlepší Vánoce

Den, kdy dětská radost září nejvíce - Štědrý den.

Slyšíme šustění hedvábného papíru, ve kterém se ukrývá štěstí. Poskakující světýlka, připomínající tančící bludičky a víly, přitahují vůně dozlatova upečených perníčků a cukroví. Pod vysokou věží se v zeleném kabátu s různými šperky ukrývají velké, střední i malé krabice schované do pestrobarevných plášťů. Stačí už jen krok a přiletí nový rok. K večeři se servíruje bramborový salát od babičky a kapr, který je zabalený do hnědého kožichu. Zvonečky zdobené zlatem cinkají, jak jen mohou, aby tento posvátný a zázračný den zpříjemnily.

Nemělo by se zapomenout ani na vánoční zvyky. Dívky hází botou, chlapci lijí do stříbrna zbarvené olovo a rodiče, plní vášně a s velkou radostí pozorují svá zlatíčka. Od rána by se nemělo jíst maso, protože bychom neviděli to slavné zlaté prasátko, připomínající citrón s nožičkami jako voňavým hřebíčkem.

Štědrý den má z mého pohledu každý rád. Vánoční zvyky většina lidí dodržuje a perníčky s cukrovím snad nechybí na žádném stole.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Nejlepší VánoceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)