ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.76
Hodnoceno: 21x Prosím, ohodnoť práci

Nejlepší Vánoce

Den, kdy dětská radost září nejvíce - Štědrý den.

Slyšíme šustění hedvábného papíru, ve kterém se ukrývá štěstí. Poskakující světýlka, připomínající tančící bludičky a víly, přitahují vůně dozlatova upečených perníčků a cukroví. Pod vysokou věží se v zeleném kabátu s různými šperky ukrývají velké, střední i malé krabice schované do pestrobarevných plášťů. Stačí už jen krok a přiletí nový rok. K večeři se servíruje bramborový salát od babičky a kapr, který je zabalený do hnědého kožichu. Zvonečky zdobené zlatem cinkají, jak jen mohou, aby tento posvátný a zázračný den zpříjemnily.

Nemělo by se zapomenout ani na vánoční zvyky. Dívky hází botou, chlapci lijí do stříbrna zbarvené olovo a rodiče, plní vášně a s velkou radostí pozorují svá zlatíčka. Od rána by se nemělo jíst maso, protože bychom neviděli to slavné zlaté prasátko, připomínající citrón s nožičkami jako voňavým hřebíčkem.

Štědrý den má z mého pohledu každý rád. Vánoční zvyky většina lidí dodržuje a perníčky s cukrovím snad nechybí na žádném stole.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Adéla Klimentová, 01.03.2017

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Nejlepší VánoceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­