ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.19
Hodnoceno: 108x Prosím, ohodnoť práci

Nejhezčí cesta, po které jsem kdy šla

Kdysi dávno jsem šla jen tak na procházku. Šla jsem parkem, viděla jsem stromy, procházela jsem lesem, slyšela jsem ptáky, prošla jsem pěšinou, která vedla zlatým polem obilí, cítila jsem vůni vzduchu, tak jak má být cítit, sluneční paprsky mě hladily po tváři a nohy lehce klouzaly po ostrých stéblech trávy.
Bylo mi pěkně - ne, to je slabé slovo - opravdu krásně, ale v srdci mi něco scházelo. Cítila jsem se smutná, že tady nikde nežiji a to, co cítím, necítím každý den.
A tak jsem šla dál, až jsem se dostala do města s kouřícími komíny továren a jejich zplodinami. Cesta už nebyla měkká, ale stará, špinavá a páchnoucí. Okolo se nabízel pohled na neřízené skládky a bídu.
Tehdy jsem si s obrovskou úlevou, překvapením i radostí uvědomila, že to je ta nejnádhernější cesta, po které jsem kdy šla. Protože nebýt jí, nevím, o kolik krásy přicházím a něco mi bude stále chybět. A nevěděla bych co.
Tragédie, opravdová tragédie.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené:

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Nejhezčí cesta, po které jsem kdy šlaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)