ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.15
Hodnoceno: 27x Prosím, ohodnoť práci

Můj strom

Procházím se po kamenité cestě a snažím se najít svého přítele. Hledám a hledám...
Když už se sluníčko začíná ukládat ke spánku, padá noční chlad a již to skoro vzdávám, najednou spatřím svůj starý strom. Když sedím opřená o svého přítele, cítím se jako vítěz při těžkém a dlouho trvajícím boji o vítězství...

Vyrostl na temném a velmi rozsáhlém místě, na němž stojí spousta jemu podobných stromů, jež jsou však na rozdíl od něho prolezlé všemi možnými parazity. Proto je výjimečný.
Každé ráno se kolem něj objevují stovky možná i tisíce malých krásných kvítek, která pak ztratí své barvy v nočním svitu.
Chodím za ním hlavně v létě, ale úplně nejraději v době, kdy zimní královna už ztratí svoji moc a sluníčko začne nabírat síly a zářit kolem něho.

Někdy si lehnu, jindy sednu, ale vždy pohodlně přímo pod něj. Přikryji se dekou a začnu snít své krásné sny...
Když sním, začínám podléhat spánku a nevnímám opravdový svět, jenže pak se najednou probudím, řeknu "Sbohem, příteli!" a radostně utíkám domů, kde se již začínám těšit na dobu, až zase budu moci snít po boku svého přítele...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Sára Š., 23.03.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj stromMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­