ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.42
Hodnoceno: 43x Prosím, ohodnoť práci

Můj nejoblíbenější koutek v přírodě

Prásk! Zaletí za mnou dveře našeho rodinného domku. Vyrážím na procházku. Ostatně jako vždy, když se pohádám s rodiči nebo mě trápí jiné starosti.
Přecházím železniční přejezd, silnici, která se jen těžko dá přejít bez dlouhého čekání, nakonec míjím poslední domky vystavěné do zelené trávy. Konečně! Přicházím do přírody. Na místo, kam ještě nezasáhl člověk. Procházím pod starým dubem, jenž se na mě dívá moudře a usmívá se svými puklinami, které pracně i svědomitě vytvořil čas. Jen z dálky na mne doléhá zvuk motorů, kvílení brzd a bzučení motorové pily. Jdu pěšinkou klikatící se mezi stromy. Ta mne s jistotou zavede na místo vonící mateřídouškou, plné barevného lučního kvítí. Opatrně si sedám do hebké trávy. Působí na mě nějaké tajemné kouzlo. Bojím se, abych tu krásu nezničila. Najednou se mi před očima otvírá nazapomenutelný pohled do náchodo-hronovského údolí. Uprostřed se majestátně tyčí stolová hora Bor. Na obzoru se rýsuje obrys hory Homole, která dostala jméno podle svého tvaru. Obě tyto hory jsou opředené řadou bájí a pověstí. Není divu. Vždyť Bor působí tak trochu strašidelně a nedostupně, přitom v době temna v jeho lesech našli útočiště spousty lidí. Můžu zahlednout i úpatí Orlických hor. Středem údolí, téměř na hranicích Čech s Polskem, teče řeka Metuje. Tiše bulbá, šumí, vypráví příběhy lidí, příběhy, které přinesla až z dalekého Adršpachu, v jehož skalách se zrodil její pramen. Dívám se i na vesničky vystavěné v jejím nejbližším okolí. Tady svrchu mi připadají směšně. Jako domečky pro panenky. Silnice zase jako autodráha, s níž si tak často a rádi hrají malí kluci.
Stíny se prodlužují, budu muset opustit své myšlenky. Tak zatímco slunce zapadá za lesy, já se ubírám k domovu. Teď mi však nepřipadá vše tak malé a bezmocné, ba naopak. Auta mi připomínají rozzuřené býky. Vlak třeba dinosaura. Nad tímhle pohledem se mi chce brečet. Jenže s tím nic neudělám. Tak jdu aspoň k domovu stejně rychle jako ten kotouč žhavého slunce, jenž dává prostor stříbřité Luně.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: wendy, 14.05.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj nejoblíbenější koutek v příroděMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­