ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.37
Hodnoceno: 150x Prosím, ohodnoť práci

Můj dům

OSNOVA:

  1. Pohled na dům
  2. Chodbička
  3. Koupelna
  4. Kuchyň
  5. Obývací pokoj
  6. Ložnice
  7. Dětský pokoj
  8. Loučení

Nyní bych se s vámi chtěl zatoulat a trochu přiblížit, jak skvělý je můj dům. Jen při pohledu na zlatavě žlutý domeček s červenou střechou, velkou zahradou s rozkvetlým kvítím a radostně štěkajícím psem se člověku až srdce rozbuší, to ještě nevstoupil dovnitř.

Při otevření pozlacených dveří vás uvítá malá chodbička s botníkem a věšáčkem na kabáty, ale když prší, jsou zde vrátnými i naše fenky Enny a Eliška, které tady mají vybudovaný speciální příbytek.

Když se naší Enny a Elišky nezalekneme, půjdeme dále a zavítáme do velmi útulné koupelny. Tu se skrývá ta úžasná vana s vířivkou, ve které se po večerech vyhřívám, nabírám novou sílu, dokonce se zde i učím. Máme i sprchový kout, ale ten se zdaleka nevyrovná mé nejsladší vaně. Odchod z této místnosti mě vždy velmi rozruší, a proto musíme rychle odtud.

Aby žal ustal, dostaneme se do skořicově voňavé kuchyně, která mi hned zvedne náladu. To nejlepší jídlo od maminky se podává na kulatém stole s kytičkami, který je umístěn veprostřed čtyř zdí. Toto hnědavé prostředí doplňují většinou rozkvetlé květy vyhřívající se za oknem na zářícím slunci. Za kuchyňskou linkou se skrývá malinká skříňka, ve které se vždy najde něco dobrého na zub.

Po dlouhém dnu můžeme nejlépe strávit večer na měkké pohovce v obývacím pokoji. Odpočinek u neodolatelného krbu, ve kterém praská voňavé dřevo, dokáže zpříjemnit chvíle natolik, že zde usnete. S kamarády se zde také nenudím. Když nás přestanou bavit stolní hry, tak si pustíme televizi, případně nějaký film pro uvolnění na DVD nebo VHS. Tento okamžik doplňuje sladká vůně z vonné svíčky a dodává tak příjemnou atmosféru, navozující pocit kouzelného domova.

Nacházíme se v červenohnědě sladěné ložnici, kde přespávají rodiče. Je to malá, ale velice útulná místnost. Celou jednu zeď obklopuje veliká skříň na oblečení a další věci, o kterých nevím. Co já vím, je, že se zde dá úžasně schovat při hře na schovávanou. Uprostřed stojí pohodlná postel, čelem se opírající o zeď. Vedle ní se tyčí dva užitečné stolky s bílými lampičkami. Prostě dokonalé prostředí.

A teď konečně do mé nejdrahocennější části domu, kterou je očekávaně můj dětský pokoj. Na žlutohnědých zdech visí plakáty z oblasti sportu i muziky. Po levé straně hrdě leží má nejsladší modroučká postýlka, do které tak rád uléhávám a odpočívám. Na příjemném usínání se podílí i měkoučcí plyšáci v síti nad mojí postelí. Každý večer si nějakého vezmu a položím vedle sebe na polštářek. Proti dveřím osvětluje pokojík veliké okno. Z toho každé ráno vystřelí příjemné paprsky lechtající můj obličej. Jako by říkali: "Vstávej, už je čas!" Hned vedle okna stojí mohutná skříň, ze které vyndávám stále po jaře voňavé oblečení.

Líbil se vám můj dům? Myslím, že už chápete, proč se s tímto místem nerad loučím. Když někam odjedu, ihned se mi po něm začne stýskat.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Daniel Beránek, 07.03.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj důmMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­