ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.14
Hodnoceno: 29x Prosím, ohodnoť práci

Moře severu

Jednou jsme jeli s rodinou na výlet na sever k moři. Jen jsme vystopili z auta, uviděli jsme dech beroucí představení.
Sytě modrá hladina moře s chomáčky pěny na hřebenech vln se před námi vzdouvala a zase ustupovala. Nekonečná kobaltově zářící plocha byla cítit solí, očistnou a léčivou vůní. Voda vířila mezi strmými útesy, bylo cítit, jak bublá v každé, i té sebemenší spáře mezi kameny.
Bylo to totéž moře, které jsem už jednou spatřila. Tehdy bylo však šedivé a hrozivé. Vánek od moře byl příjemný a svěží. I když čas od času zavanul silný poryv větru doprovázený sprškou jemných kapek mořské vody.
Vlny, jež se nám s duněním rozbíjeli pod nohama. Vlny, potichu brumlající svůj nápěv a klouzavě se převalující z jedné strany na druhou, bríza, příchuť oceánu a skal, slaný vítr... Vůně, chutě, melodie, všechno bylo divoké a nespoutané, pravé moře severu, dravé a syrové. Právě jsme netoužili být jinde než tady. Nelákalo nás východní pobřeží, kde jsou klidné a upravené pláže s jemným pískem a spoustou lidí. I tady byly velké a krásné pláže, mnohé z nich si však zachovaly domácký vzhled a klid, obklopovaly je zelené a travnaté plochy. Ať člověk pohlédl kamkoli, všude se prostírala živoucí zeleň a modř.
V pěně vln se objevil racek a po něm přilétli i další, jejich osrý křik moře nedokázalo přehlušit. V tu chvíli zněl hlas vln a racků jako zpěv podmalovaný hudbou a lidský hlas byl proti němu pouhý šepot.
Právě při těchto příležitostech si uvědomíme, jak jsme malí, chaoticky sem a tam pobíhající tvorové, kteří ničí vše krásné pouze pro své potěšení. Pro své potěšení a ukázání své směšné moci nad přírodou...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: deathbelif (Nikola), 16.12.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moře severuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­