ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.05
Hodnoceno: 76x Prosím, ohodnoť práci

Moje příroda (Místo mých snů)

Ty moje přírodo. Jsi tak sladká a jemná, když vstoupím k tobě, cítím tvojí nádhernou vůni a možná proto jsi moje vysněné místo. Když si lehnu na vyhřátý kámen, najednou ze mě spadnou všechna trápení, nikdy se mi Tě nechce opouštět. Ráda se k tobě každý den vracím. Ty moje sladká přírodo, jak jistě víš, mám Tě moc ráda. Lidé se k tobě nechovají vždy pěkně. Tvoji pohodu mi dodává tvé barevné listí, které když se pod ním projdu krásně zašumí. Vždy se na tebe můžu spolehnout, ty mě nikdy nezklameš. V dálce je v kapradinách ukrytá lesklá studánka a vím, že se z ní mohu napít. Do ticha se rozléhá ptačí zpěv, který mi dává jistotu, že mi pomůže odreagovat se ode vše mých problémů, trápení a stresu. I zvířátka, která schováváš v sobě, jsou velmi spokojená. Vesele poskakují z jednoho starého vrásčitého stromu k druhému.


AKTUALIZOVANÁ VERZE OD STEJNÉ AUTORKY ZE DNE 12.3.2006
Ty moje přírodo. Jsi tak sladká a jemná, když jsem tebou celá obklopena, cítím tvojí nádhernou vůni a možná proto jsi moje vysněné místo.
Když si lehnu na sluníčkem vyhřátý kámen, najednou ze mě spadnou všechna trápení, nikdy se mi Tě nechce opouštět. Ráda se k tobě každý den vracím. Ty moje krásná přírodo, jak jistě víš, mám Tě moc ráda. Lidé se k tobě nechovají vždy pěkně.
Tvoji pohodu mi dodává tvé barevné listí, které když se snese na zem a já se po něm projdu, krásně zašumí. Vždy se na tebe mohu spolehnout, ty mně nikdy nezklameš. V dálce je v kapradinách ukrytá lesklá studánka a vím, že se z ní mohu napít. Do ticha se rozléhá ptačí zpěv, který mi dává jistotu, že mi pomůže odreagovat se ode vše mých problémů, trápení a stresu.
I zvířátka, která schováváš v sobě, jsou velmi spokojená. Vesele poskakují z jednoho vrásčitého stromu k druhému. Dáváš jim vše co potřebují, lásku, potravu a bezpečný domov. Neposední ptáčkové se ti za to odměňují svým krásným zpěvem.
Dokážeš být i krutá. To, když vše pokryje bílý studený sníh, který se nádherně třpytí jako malé blýskavé drahokamy a třeskutý mráz nás nutí vyhledat teplejší příbytek. Ale i to patří k životu. Potom bychom si jen těžko mohli vychutnat hřejivé paprsky sluníčka.
Je úžasné, když se mohu nechat unášet tvým klidem a pohodou.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: oukidy.doukidy, 07.02.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moje příroda (Místo mých snů)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­