ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.89
Hodnoceno: 356x Prosím, ohodnoť práci

Moje oblíbené místo - les

Příroda skrývá mnoha tajemství a krásy světa. Takové krásy světa, kterých je nespočet a těžko by je všechny někdo spočítal. Jedna z těch krás okouzlila i mě, ať už svou jemností, nebo tím že se na světě vyskytuje jen na některých místech, mnohdy nám i skoro nedostupných. Nejraději mám nádherný a čistý les na Jackově.

Klid a radost jsem cítila, když jsem poprvé procházela lesní cestičkou, ukrytou mazi zelenajícími se břízemi. Břízami, dodávající pocit bezpečí nejen mě ale i ostatním zelenajícím se rostlinkám. Tato jistě mnoho let ušlapávaná cestička mě dovedla až k dřevěnému mostu. Můj první krůček na něj byl malinko nejistý. Ale tiše si prozpěvující říčka tekoucí pod tímto osamoceným mostem mě uklidnila. V ten moment jsem se cítila jako by mě můj první krůček dovedl do jiné doby. Přede mnou se náhle objevily odpoledním sluncem osvícené a jasně zelenající se výběžky, které pomalu přecházely v pevnou kamenitou skálu.

Zpěvy poletujících lesních ptáčků se téměř vytrácejí v burácejícím vodopádu, který jako by se náhle probudil, zjevil se po mé pravici a chtěl si získat mou pozornost. Jeho šumějící kapky vody lehce dopadající do rybníka, kde se pomalu rozplývají. Do rybníka, kterému by mohl každý tiše závidět jeho volnost a jen sledovat, jak se lehounce klikatí a ubírá se dál svou cestou do všech koutů nádherného lesa.

Na tomto místě by se každý cítil jako v ráji, v němž je všechno jedno, v ráji, v jehož jádru se skrývá něco, co zastavuje čas, jako kdyby nebylo jiné podoby světa. Vypařující se voda z nádherného a úchvatného vodopádu stoupá jemně do krásných modrobílých nebes. Tady to místo, to všechno kolem, v sobě skrývá snad všechny příběhy života na Zemi.

Mám velice ráda přírodu, moc ráda v ní trávím co nejvíce času. A co víc, na toto míst už nikdy nezapomenu, toto místo mi navždy přirostlo k srdci. Místo, kde jsem volná jako krásný lesní ptáček, místo, kam se určitě jednou vrátím. Nevím, kdy to bude a za jak dlouho, ale tohle vím určitě: "Já se tam vrátím..."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Bubuna, 23.05.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moje oblíbené místo - lesMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­