ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.99
Hodnoceno: 162x Prosím, ohodnoť práci

Moje oblíbené místo (4)

Když se řekne "oblíbené místo", každý si vybaví prostředí, kde si může odpočinout, zavzpomínat nebo nabrat nové síly. Pro některé je to ve vzdálených zemích, pro jiné zase u maminky v teple domova.
I já mám své oblíbené místo. Vždy když přijedeme do Drozdova na návštěvu k babičce a dědovi, nemohu si nechat ujít svou pravidelnou procházku do přírody.

Ani se nenadám a už stojím před lesíkem, který mě zve do svého tajemného království.
Mám tam malé místečko mezi dvěma smrčky, kde dopadají paprsky slunce a vytvářejí pro mě nádhernou atmosféru. A v zimě, kdy je tu nasněženo, to vypadá jako v pohádce o Zimní královně. Vše se třpytí jako pocukrované, větvičky lehce klesají pod tíhou sněhu. Vždy se těším, až se uvelebím na tom místě, plném mechu a kapradí, jako bych čekala, až se objeví ty dvě bájné postavičky. Je to tam opravdu jako v pohádce, v pohádce z mechu a kapradí.

Když kráčím nesčetněkrát prošlapanou cestičkou kolem malé říčky ke svému oblíbenému místečku, v duši mám klid. Takový krásný klid, spojený s očekáváním. Je to takový malý obřad. Chvilku tam stojím a pak si pomalu sedám. Tak pomalu, abych si ten okamžik náležitě vychutnala.

Zhluboka se nadechnu, zavírám oči a nechávám se plynule unášet proudem vzpomínek. Myšlenky a čas tady letí závratnou rychlostí. Tohle místo ve mně vždy vyvolává hezké vzpomínky a nápady, a proto se sem pokaždé těším.

Zavřu-li oči, slunce mi pod víčky maluje bizarní obrazy. Oddám se snění a obrazy dostávají konkrétní podobu: moje první cesta do školky, moje oslava narozenin, můj první den ve škole, moji kamarádi a přátelé, krásné Vánoce, první koncert oblíbené skupiny... Moře vzpomínek se mi vždy valí hlavou jako vodopád. A pak přijde na řadu snění. Snění o budoucnosti, co budu dělat po škole, jak budu cestovat po světě, jaké bude moje zaměstnání, co bych si nejvíc přála poznat a spatřit.

Jakmile se proberu, uvidím zase tu jasnou oblohu a je mi trochu líto, že už musím zpátky. Ještě chvilku, ještě chviličku. Byla bych tu celý den, celý den bych dokázala jen ležet a nechávat se unášet.
Když pomalu vstanu, potichounku se rozloučím se svým oblíbeným místečkem a slíbím mu, že se zase brzo uvidíme. A těším se, že někdy příště se sem opět dostanu.
Už aby to bylo...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: avrilka, 21.12.2011

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moje oblíbené místo (4)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­