ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.41
Hodnoceno: 49x Prosím, ohodnoť práci

Moje oblíbené místo (3)

- dle autorky úroveň 2. ročníku nižšího gymnázia

Na okraji lesa nedaleko mého domu jsem si našla své tajné oblíbené místo. Chodím tam, když je mi smutno, když chci být sama nebo když jednoduše nemám nic jiného na práci.
Teď je zima, moje místo je zasněžené a stromy bezlisté. Na první pohled to tady vypadá velmi tvrdě a surově. Stromy oblečené do černé zvlhlé kůry kolem mě stojí jako vojáci v pozoru. Mýtinka ve tvaru kruhu a lavičky, na kterých většinou posedávám, jsou nyní přikryty chladnou, bílou, beztvarou peřinou sněhu. Vysušené spadané větvičky a roští tomu celému propůjčují iluzi, jako by krajinku namaloval maniodepresivní člověk nějakou ostře seřezanou tužkou.
Na rozdíl od ostatních ročních dob, kdy tohle místečko přetéká barvami, zima jej noří do zvláštně hrubé melancholie. V těchto měsících sem tak často nezavítám, protože se mi nelíbí ten všeprostupný chlad a cizost. V létě mám pocit, že mě chtějí stromy svými rozkvetlými větvemi obejmout, ale v zimě naopak cítím, jako by mě stromy a bílé okolí, které vypadá jako stěna z bílého porcelánu, posílaly pryč zpátky domů.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Macmac, 28.05.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moje oblíbené místo (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­