ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.25
Hodnoceno: 63x Prosím, ohodnoť práci

Moje oblíbené místo (2)

Konečně je tu pátek! Odhodím tašku za domovní dveře a spěchám na své oblíbené místo. Kam? Do nedalekého lesa...

Představte si les, který se mírně svažuje a hned nato stoupá. Tam někde uprostřed objevíte osamocený ostrůvek se dvěma stromy. Obtéká jej slabý potůček lemovaný kameny a spadlými kmeny stromů, na nichž si hoví rosou nasáklý mech.

Sednu si do trávy a zády se opřu o kmen stromu. Vnímám zvuky lesa, které jsou tak tajemné. Les krásně voní.
Dýchám zhluboka a cítím v zádech popraskanou kůru kmene.
Všude je ticho, jen koruny stromů občas pocuchá lehoučký vánek.

Po hladině potůčku se rozbíhají droboulinké vlnky. Okolo mě poletují a prozpěvují si ptáci, zvědavé a drzé mouchy si mě neustále prohlížejí a občas zaslechnu bzučení včel.
Kolem mě si brázdí cestu malý hlemýžď. Chvíli ho jen tak pozoruji.
Odvrátím hlavu a raději sleduji různě velké a nádherně zbarvené motýly. Tu a tam vykoukne větvička obalená sytě růžovými malinami.

Tohle místo mám nejraději.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Barbora V., 06.12.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moje oblíbené místo (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­