ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.10
Hodnoceno: 49x Prosím, ohodnoť práci

Moje nejoblíbenější místo

Mezi jedno z mých nejoblíbenějších míst řadím kemp Šlechtův palouk. Toto malé kouzelné místečko se nachází na řece Divoká Orlice kousek od přehrady Pastviny, na níž je z tohoto kempu dobře vidět. Je to krásná kamenná stavba, která jako by k řece tiše promlouvala: "Zastav se řeko chvilinku a odpočiň si, prohřej se zde trošku, až přijde čas, pustím tvou vodu dál." Řeka ji poslechne, zastaví svůj proud a nechá, aby ji sluneční paprsky ohřály. Zvědaví kapřici vyplouvají k hladině a zkoumají, co se to děje a nemůžou přijít na to, proč se ta divoká řeka zastavila. Na druhém břehu řeky jsou dvě staré vrby, které se naklání k hladině, jako by se chtěly napít té průzračné vody, do které se odráží sluneční paprsky a dávají vodě krásný zlatavý vzhled. Všude kolem jsou listnaté stromy, kterými se občas prožene letní vánek. V jejich stínu odpočívají ptáci a nádherně zpívají. Mezi stromy lidé stavějí stany, každý stan má jinou barvu a tvar. Večer, když se setmí, u stanů hoří ohně jako pochodně a táborníci začnou hrát na kytary a pět tábornické písně. Do toho začne houkat sova, jako by chtěla říct: "Uklidněte se: příroda šla spát, nerušte ji." Je to kouzelné místo, kde se střetne divoká řeka s dílem člověka.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Míla žák 7.B, 18.03.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moje nejoblíbenější místoMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­