ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.30
Hodnoceno: 30x Prosím, ohodnoť práci

Moje nejoblíbenější místo (3)

  • líčení/popis oblíbeného místa

Ať už je znovu léto! Již se strašně moc těším, až o letních prázdninách zase vyrazím s partičkou kamarádů na naši chatu. Ta se nachází na jihu Čech v malé vesničce Záhořanky. Je to opravdu malinká vesnička, pár domečků s náměstím, samoobsluha, obecní úřad a jedna osamocená autobusová zastávka. I přesto to tam mám moc rád. Je to taková změna od rušné, špinavé a hektické Prahy. Tam čas utíká o mnoho pomaleji. Auta tam člověk potká minimálně a lidé jsou tam na sebe velmi hodní a přívětiví.

Naše chatička je skoro na samém konci vesnice, kousek od blízkého, hlubokého Záhořanského lesa. Je to taková hnědá, dřevěná roubenka s doškovou střechou, velikou zahradou a příjemným posezením na terase. Ano, veliká terasa, tu mám asi ze všech míst na chatě nejraději. Odtud když se rozhlédnu, vidím okolní kopce pokryté zelenými loukami nebo jehličnatými lesy. Když je velmi krásné počasí, je vidět skoro až do vedlejší vesnice Záluží. Právě v létě trávím nejvíce času na terase. Terasa má dřevěné ozdobné zábradlí a na podlaze jsou nově položeny pestrobarevné dlaždice, které se v letních dnech dokážou rozpálit do vysokých teplot. Někdy tam jsem i celou noc až do rána. Nejen přes den, ale i v noci to má své kouzlo. Teprve ráno na nás však čeká ten nejhezčí pohled, kdy se slunce vyhoupne nad kopec a sluneční paprsky ozáří okolní krajinu. Ptáci začínají zpívat svoje melodie. A když máme veliké štěstí, můžeme i zahlédnout pobíhající srnky po louce nebo rodinku hopsajících zajíců na obhlídce.

Opravdu je to překrásný pohled. A proto se sem tak rád každoročně vracím a vždycky se moc těším, jak si zde odpočinu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Holy, 01.05.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moje nejoblíbenější místo (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­