ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.14
Hodnoceno: 43x Prosím, ohodnoť práci

Moje nejoblíbenější místo (2)

Místo, které ve mně pokaždé návštěvě vyvolá nepopsatelnou úlevu, radost nebo i štěstí, se nachází pokaždé jinde. Jednou v úplně mi neznámém lese, jenž svým prostředím vzbuzuje právě tytéž pocity, podruhé zas třeba voňavá louka připomínající hřejivé štěstí a vůně, kterou pociťuje snad každý člověk při pití ovocného čaje. Vlastně ne. Možná, že právě ta louka se stala asi tím "mým" místem. Přemýšlím o tom, ale když si vzpomenu na pocit, který mnou proletí jako střela a pomalu se rozlehne do každé škvíry mého těla, přesvědčuji se, že to místo jsem už našla. Snad ani nezáleží, jak ta louka vypadá. Nejspíš nejde ani nijak přesně vylíčit, protože je to něco nepopsatelného.
V ten okamžik není ani zima, ani teplo. Do vlažného, spíše chladného vzduchu vane teplý vítr a právě ten tomu dodává to "ono". Další věcí, která nesmí chybět k dosažení náležitých pocitů, jsou snad stovky květů různé barvy a odlišných vůní. Při nádechu do sebe spolu s pocitem svěžesti a uvolněnosti vtáhnete magickou sílu. Rozhlédnete se kolem a spatříte uklidňující zeleň. Každý list má rozdílný tvar a velikost a ukrývá jiný květ, avšak nikdy by vás nenapadlo povšimnout si toho na jiném místě. Pokud byste chtěli zhlédnout všechny květy po celé louce, stačily by vám sotva dva dny.
Místo to je opravdu velice nádherné.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Šárka Pokorná, 27.05.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moje nejoblíbenější místo (2)







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­