ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.85
Hodnoceno: 20x Prosím, ohodnoť práci

Moje knihy

Knihy jsou jen popsané kusy papíru spojené lepidlem či sponkou. Mnohdy ovšem lidé, kteří na tyto papíry píší, jsou schopni z nich udělat umělecké dílo, předat cenné informace a někoho něco naučit. Tyto knihy, jakožto trezory překypující informacemi, se musí najít a taky otevřít, což může být obtížné, pokud se povrch trezoru nelíbí očím a je špatně udělaný.
Po otevření projíždí informace z oněch papírů přes jakousi imaginární dálnici, vedoucí přes vzduch, oči a miliony mozkových spojů, přímo do centra mozku, kde se dále zpracují a uloží. Najdou se ale i takové trezory, jež zejí prázdnotou, i když jsou třeba pozlacené. Většinou se v takových trezorech nachází upravená kopie toho, co se skrývá v jiných pozlacených trezorech.

Jsem rád, že umím hledat ty správné trezory a nepozastavuji se nad jejich vzhledem. Odměnou mi je nepřeberné množství znalostí, inspirace a odpočinku. Miluji, když přes den nějaký trezor otevřu a můžu čerpat informace, které považuji za důležité. Nebo když večer otevřu jiný a vylije se na mě moře informací s obrovskými vlnami, jež mne pomalu unáší a vždy mi pomohou zjistit, co se skrývá za další. Na těchto trezorech mi přijde velmi zajímavé, že v každém plyne čas rozdílně. V některých plyne rychleji a já úplně ztrácím pojem o životě ve světě mimo trezor, v jiných zase žádnou změnu času necítím, přesto se v něm nenudím.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Richard L., 23.03.2020

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moje knihyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­