ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.13
Hodnoceno: 24x Prosím, ohodnoť práci

Moje jitro

Probouzím se do nového přenádherného jarního dne. Zařící, ale ještě slabounký paprsek slunce mě hladí po tváři. Z otevřeného okna cítím tu jemnou vůni jara. Vůni rozkvétajících květin a ranní rosy.

Bosa vybíhám na obrovskou louku. Všechno před mýma očima ještě zakrývá mlha, díky které si připadám téměř jako v pohádce. Na bosých nohách mě šimrá čerstvá voňavá tráva. Všude kolem se začíná probouzet příroda. Jdu opatrně, abych nešlápla ani na jediného broučka. Motýli mávají svými pestře zbarvenými křídly a vítají jaro.

Vracím se zpátky, abych se obula a mohla se podívat, co se děje v nedalekém lese. Úzkou lesní cestičkou vstupuji do další, ale zase jiné pohádky. Tahle má trochu jiný děj. Jiná vůně, jiní živočichové a rostliny. Na zemi odpočívají bochánky mechů. Všude kolem se rozvíjí život. Matka srnka se pečlivě stará o svá mláďata a učí je všemu, co potřebují k životu. Malá veverka si staví nové obydlí ve stromě. Kolem sebe slyším šumící lesní potůčky. Jejich jemné pramínky jsou jako lehounce tančící víly. Je tak krásné to všechno pozorovat a poslouchat.

"Niky, vstávej, už musíš do školy," slyším jak mě maminka budí. Ne, byl to všechno jen krásný sen. Podívám se z okna a venku ještě pořád leží studená peřina sněhu, jíž se za chvíli budu brodit do školy. Ať už je zase jaro!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Nikiška, 01.03.2009

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moje jitroMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­