ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.76
Hodnoceno: 21x Prosím, ohodnoť práci

Místo na Červenohorském sedle

Jedno z mých nejoblíbenějších míst na Moravě je na Červenohorském sedle, kde se nachází pěkný lyžařský areál.

Cesta tam se začne klikatit po přejetí mostu přes řeku Desnou. Od této chvíle se začíná objevovat první sníh a já se již celý netrpělivý nemohu dočkat, až vystoupím z autobusu.
Po jeho opuštění se neohrabaně kodrcám k pokladně, kde si kupuji skipas, bojuji s jeho připnutím k bundě a když je hotovo, dopínám si lyže, nandávám hůlky a hurá na kopec.

Prvních pár metrů sjíždím nejistě, ale pak už řežu oblouky jedna radost. Když dojedu k vleku, narazím do turniketu, vsunu lístek a již chytám "unášeč", abych byl co nejdříve nahoře. Na vleku se nemohu dočkat konce. Těsně před výstupní stanicí si ještě za jízdy na tažném laně začínám nandávat hůlky.

A teď začíná ta chvíle, která zahřeje u srdce i v minus dvaceti. Vidíte kopce, stromy, celé lesy, háje. Krásná příroda se rozprostírá úplně všude kolem vás.
Popojedu-li trochu k malému osamocenému plácku, nastane ticho, které občas protne nějaký ten běžkař. Na tomhle místě vám není ani teplo ani zima, utichá tu všechen smutek, ale smát se nechcete. Kdybyste tu strávili hodinu, bude to pro vás znamenat jen pár minut. Dýcháte horský vzduch a sněhové vločky příjemně štípnou v obličeji.
Jakmile uznáte za vhodné, sjedete dolů, kde vás nepotěší nic víc jak teplý čaj nebo horká čokoláda.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: JeanAnt, 10.04.2011

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Místo na Červenohorském sedleMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­