ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.31
Hodnoceno: 13x Prosím, ohodnoť práci

Místo duševního odpočinku

Nastane-li případ, kdy mi zbude chvíle jen pro mě, snažím se ji využít k odpočinku.

Společně s naším psíkem - jezevčíkem, který sice není moc velký, zato je ho všude dost - vyrážím z vysokého, do ruda zbarveného paneláku, v němž žijeme. Jdeme směrem k nedalekému obchodnímu centru, které nám bylo před několika lety šikovně postaveno do cesty. Když konečně pronikneme ven ze zatuchlého, civilizací "nakaženého" města, pocítím na sobě kouzlo lesa.

Vzduch nasycený vůněmi všudy přítomných rostlin se mi mnohem snadněji dýchá a zdejší přítmí je pro oči příjemnou změnou. V korunách stromů, které tvoří jakýsi štít odrážející většinu slunečních paprsků, přes který ale občas proniknou pruhy ostrého světla, jež mi připomínají, že je jasný, slunečný den, slyším ze všech stran melodie ptáků, kteří jako kdyby si povídali. Pokud na sobě ucítím únavu, mohu si sednout třeba i jen tak do trávy a odpočnout si. Občas někoho potkám, což mi připomene blízkou civilizaci. S respektem a beze slova se mineme.

Jakmile se cítím dostatečně dobitý energií, kterou toto místo vydává, nastává čas zamířit zase domů zpět ke starostem do hlučného, prašného velkoměsta.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Hynek, 04.03.2010

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Místo duševního odpočinkuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­