ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.26
Hodnoceno: 146x Prosím, ohodnoť práci

Minas Tirith - Město, které mě okouzlilo

V království Gondoru, v zemi ležící nedaleko Mordoru, se nalézá nejkrásnější město Středozemě. Již z velké dálky lze zahlédnout věže této nedobytné pevnosti, jež po staletí poskytují domov a bezpečí gondorskému lidu. Celá stavba vypadá, jako by ji zručný umělec vytesal do skály. Bílé zdi se lesknou, když na ně dopadnou paprsky slunce, a večer se na jejich hradbách odráží měsíční svit.
I přes to, že místy kámen již nahlodal zub času, neubírá to městu na jeho majestátnosti, právě naopak, dodává mu to jisté kouzlo. Cizinec ani místní obyvatel se nemůže často ubránit pocitu, že se jedná o výjev z pohádky, který časem zmizí a nezůstane po něm nic, jen pustina obehnaná vysokými skalami.
Minas Tirith sloužilo po staletí jako inspirace tisícům umělců. Malíři, sochaři a básníci přijížděli z dalekých zemí, aby alespoň na okamžik zahlédli úžasné linie stavby a mohli pak nezapomenutelné zážitky vložit do svých děl. Stupňovitá terasovitá stavba, na které se podílelo svou vytrvalou prací několik generací mužů z gondorského lidu, se může pyšnit svou jedinečností, v celé Středozemi se nenajde žádné jiné město, které by Minas Tirith mohlo konkurovat.
V nejkrásnější a nejvýše položené síní, kterou zdobí obrovské sloupy ze slonoviny a temná mramorová podlaha, sídlí Gondorský správce Denethor II. Celé dny prosedí na svém trůnu. Zahořklý ze smrti svého syna, nevnímá nádheru, která ho obklopuje. Zdrcen ztrátou dědice Gondoru již není schopen vnímat nic než svou bolest...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ivet, 18.11.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Minas Tirith - Město, které mě okouzliloMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­