ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.02
Hodnoceno: 44x Prosím, ohodnoť práci

Město se probouzí nad ránem

Je ticho a klid, zaslechnout lze jen cvrlikání ptáků, občasné projíždějící auto nebo rachot kolejí, po kterých přejíždí jedny z prvních ranních tramvají. Nad městem se vznáší lehký ranní opar, z něhož čouhají stovky věžiček. Skrze něj se snaží teplé paprsky slunce proniknout a probudit ospalce ze svých měkoučkých pelíšků, ve kterých se až doposud snaží snít své sny.

Je velice brzo, v ulicích není nikdo krom pár studentů, kteří se snažili užít si večer a až teď se vracejí domů, aby se shledali se svou postelí a vyspali ze svého alkoholového opojení, jež jim zamlžilo mysl. Míjejí se s několika nebohými lidmi, kteří musí tak časně ráno vstávat, spěchajíce do práce. Je ticho a klid.

Jen občas se někdo z nich na chvíli zastaví a podívá se na vycházející zářivou kouli, která se snaží dostat skrz ranní opar nad městem s cílem vše kolem probudit.
Květiny otevírají své kalichy pod náporem teplých paprsků a kolem v zelené pokrývce jsou na koncích stébel zachycené drobné kapičky rosy, jež se blyští jak noční obloha.

Pomalu ale jistě se probouzí život, okna domů se otevírají, aby se ospalci nadechli nového dne, všude jde cítit nahořklá vůně kávy, která je snad v každé domácnosti a která jediná je dokáže přesvědčit k tomu, aby se vyhrabali z postele. Lidé vycházejí do ulic s touhou po novém dni, s nadějí, že bude něčím nový, výjimečný. Město se zaplňuje, ticho a klid se ztrácí a zaplňuje jej ruch života. Je ráno, je nový den, je nový život.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Terka28, 30.06.2014

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Město se probouzí nad ránemMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­