ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Město se probouzí nad ránem (2)

Mlžný opar probouzejícího se dne se vznáší nad rozespalou krajinou i městskými budovami a budí spící tvory jitřního života. Právě onu upachtěnou noc, jež před nedávnem pohltila ono ospalé město, nyní střídá překrásná vůně nového dne. Městečko se probouzí z tmy a začíná pociťovat ruchy rána, které pomalu vystrkuje růžky zpoza odeznívající noci.

Zpěv ptáků, oněch ranních trubadúrů, jež svým hlasem přivedou nejednoho živočicha městečka z říše snů do sladké vůně rána, se ozývá dalekosáhle až k nejkrajnějším oblastem a probouzí tak k životu překrásné řádky stromů, lemujících okraje města jako nádherná přírodní hradba.

Lidé vstávají, vaří si pražená zrnka kávy, která omamnou vůní prosytí celé město; i toto je vůně rána, onoho básnického jitra, ve které se vždy po noci promění naše město.
Ranní živočichové, mžourající do čerstvého rána a očarováni vstávajícím sluníčkem, osvětlujícím okenní parapety, i noční tvorové, vracející se z probdělých nocí do říše spánku, prožívají v okouzlení ony překrásné ranní okamžiky probouzejícího se města.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: korenos97, 09.11.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Město se probouzí nad ránem (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­