ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Město mého srdce

Když se řekne město mého srdce, nevybavím si žádné konkrétní, jako jsou například Strakonice či Praha. Vidím velmi moderní město, jehož budovy zalévají vodopády paprsků slunce odrážejících se od lesklých skel. Malá fontána uprostřed náměstí mě vítá tancem svých kapek, které vytvářejí půvabnou melodii. Lehký vánek mě hladí po tváři a šeptá mi svá tajemství. Stromy se vlní do rytmu okolního veselí a lidský smích se vznáší nad okolím. Cítím štěstí, které mi místní atmosféra vtiskla do duše.

Najednou se ale nad mým městem začne obloha mračit. V dálce se blýská a krutá bouře neúprosně klepe na dveře. Lidé v mžiku oka zmizeli jako pára nad hrncem. Okolní život je pryč, jako by obyvatelé onoho města byli k smrti vyděšení vyjít ze svých domovů. Lampy problikávají, jako kdyby se spolu snad snažily domluvit Morseovou abecedou. Ulicemi se však plíží pouze ohlušující ticho. Můj přítel vítr mě svým, nyní již melancholickým hláskem varuje před nadcházející katastrofou. Mraky běsní. Okolí je jak polapené v temnotě, v černé díře, která je mi v patách a neustále se rozpíná. Mé město je v slzách, nebe pláče a já pláču s ním. Smutek mě týrá a mrazí ve mně krev. Jsem tu sám.

Ručičky hodin ukazují čtvrtou ranní. Blesky pomalu odcházejí, jako by slyšely volání svého pána Dia a já se mohu konečně zhluboka nadechnout. Přežil jsem další smršť, kterou si na mě mé srdce přichystalo. Bude však ještě někdy možné v mém městě žít bez nehynoucího strachu? Doufám, že se mi v mé duši podaří bouře ukonejšit a blesky uspat.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: TM, 09.05.2022

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Město mého srdceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­