ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.19
Hodnoceno: 47x Prosím, ohodnoť práci

Evropské město mého srdce

Pohled z okna stojí za to. Výhled na stověžatou Prahu je překrásný, konečně už přišlo jaro i sem. Lidé schovali zimní kabáty a po městě se procházejí v lehkých bundičkách nebo jen v mikinách, ti odvážní dokonce vytáhli šortky. S příchodem jara se den prodlužuje a noc krátí, ale teď na jeho začátku večer přichází ještě poměrně brzy.

Za chvíli se začne stmívat. Setmělé nebe a rozsvícené město - takový pohled na Prahu mám ráda. Městský život se začíná uklidňovat, neboť lidé jsou znavení po dni plném pracovních povinností. Světla lamp lemují ulice, osvětlují budovy, hrají všemi barvami a vytvářejí tak pozoruhodné panorama města. Mám to štěstí, že tento výjev mohu pozorovat právě z okna svého pokoje.

Rozhodnu se jít ven, není tak pozdě. Provětrání těla před spaním má na mne velice blahý účinek. Sem tam na mě spadne krůpěj vody. Za běžného dne se vyhýbám hlavním třídám, protože taková procházka Prahou není nic zrovna příjemného. Člověk si musí dát pozor na spoustu věcí, například nesmí se nechat lapit do spárů houfů turistů.

Zahloubána do svých myšlenek přecházím přes Malostranské náměstí, mírný vánek si hraje s mými vlasy. Svěžest čistého vzduch je cítit všude. Vidím, jak noc kousek po kousku ukusuje dne. Míjím Staroměstskou mosteckou věž, až stanu na Karlově mostě. Už se zcela setmělo. Pohled směrem k osvícenému Pražskému hradu je úchvatný. Celistvou atmosféru dotváří Vltava, v níž se odrážejí fasády historických budov, škoda že hvězdy nejsou vidět. Opřu se o zábradlí, zavřu oči a nechávám se kolébat šumem města.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: sejvlicka, 25.04.2018

   
­­­­

Slohová práce Evropské město mého srdce ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Evropské město mého srdceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­