ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.20
Hodnoceno: 45x Prosím, ohodnoť práci

Mé útočiště

Za hustě padající tmy sedím v mechu uprostřed smrkového lesa a snažím se odolat vlezlému chladu. Je to místo hodně vzdálené od vesnice, ale přece jen když zbystřím smysly, poznám alespoň něco z toho, co je mi v přírodě dosud skryto.
Nadechnu se a cítím přímo lahodnou vůni spadaného listí i uschlých stromů. Lehký vánek mě hladí po tváři a našeptává mi ostrost fičícího větru. Perletově bílá zář měsíce ve mně budí jakýsi divný smutek. Někde v dáli září malá třpytivá světýlka. To jsou světlušky. Dokáže se nějaký člověk v těchto okamžicích ubránit prudce se vzpouzejícím pocitům?
Co chvíli v trávě tu a tam zašumí nějaká zbloudilá myš nebo si vítr jen tak pohrává s rudě zbarvenými listy. Musím ale přiznat, že v takových okamžicích mě přemůže strach a byla bych raději, kdybych tu nebyla jen tak sama. Nakonec to ale překonám a později toho nelituji.
Protože když namáhám sluch ještě více, tak slyším hotové divy. V dálce z vesnice se ozývá vícehlasný psí štěkot, dětské vřeštění a hukot projíždějících aut, někdy je možné dokonce spatřit i letmé záblesky světel.
Lehnu si do trávy a vzhlédnu. Nad sebou vidím vysoko se tyčící koruny navzájem si šuškajících stromů a nakonec sametově modrou oblohu posetou drobnými mléčnými tečkami - to jsou hvězdy.
Tyhle chvíle mě vždy dokážou uklidnit a nutí mě k přemýšlení. Toužím tady jen tak ležet a nic nedělat pořád dál a dál...
Věřím, že každý člověk, který alespoň trochu zná přírodu, to pochopí...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Marie, 22.11.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mé útočištěMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­