ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.78
Hodnoceno: 99x Prosím, ohodnoť práci

Mé oblíbené roční období - zima

Osobně mám rád všechny roční období, každé v sobě skrývá něco nádherného, ale zima má své kouzlo.

Když se za zimního rána probudím a kouknu směrem k oknu, vidím na něm krásné obrázky, které namaloval děda mráz. Všude v domě je chladno, jen pod mou peřinou se drží krásné teploučko. Jakmile vstanu a obleču si teplé oblečení, vyrážím ven.

Venku se podívám, kolik sněhových vloček ledová královna se svými pomocníky rozházela. Ležely všude, kde si jen dokážete představit. A já si připadal, jako kdybych se ocitl v jiném světě.

Vločky křupou pod každým mým krokem. Jaká to nádhera!
Sněhová královna rozhazovala vločky celou noc, teď už však trochu polevuje, i proto mohu v dáli spatřit lesy schované pod bílou pokrývkou. Nad nimi zrovna panovala krásně bílá obloha, bez žádné ovečky. Jako by i ovečky odešly do teplých krajů.

Ani děti na nic nečekaly a vyběhly ven se sáňkami, aby si mohly sjet nedaleký kopec. Párkrát se sklouznu s nimi, pak už mi začíná mrznout nos. "To už je čas jít domů," napovídá mi děda mráz.

Ach jo! Je smutné, že na takovou zimu mohu teď už jen vzpomínat! Asi budu muset jet za sněhem někam na hory...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lukáš Bubík, 24.03.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mé oblíbené roční období - zimaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­