ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.71
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Mé oblíbené místo v průběhu ročních období

Mým nejoblíbenějším místem je naše zahrada. Je to místo klidu a odpočinku. Mám tu soukromí, protože hustý plot z tújí brání každému pohledu zvenku.

Na jaře se do zahrady po dlouhé zimě opět vrací všechen život - ptáci nádherně zpívají, rostliny se probouzejí a vše znovu dostává nádherné barvy, které říkají dobré ráno světe. Každé nadechnutí čerstvého jarního vzduchu je jako oprášení staré dobré knihy.

Před letním sluncem se schovávám ve stínu naší 15 let staré jabloně, která stále má ta nejsladší jablka. Na naší zahradě také pěstujeme rajčata, papriky a cukety, proto si každého letního deště ceníme jako zlata. Při parných dnech se můžu ochladit ve křišťálově čisté vodě jezírka ve stínu lípy.

Vždy na podzim naše břečťanem porostlá skalka zčervená stejně jako listy javoru, které studený vítr sfoukává na zem. Když se takhle ochladí, všichni pavouci a brouci zmizí do škvír mezi naskládaným dřevem přichystaným na zimu. I přestože se dny krátí a zeleň pomalu mizí, vysokým smrkům u naštípaného dřeva nepadá jehličí a šetří mi práci s hráběmi.

V zimě je celá naše zahrada pokryta bílou pokrývkou a po sklípku a cestě k němu není ani pohledání.
Pokaždé když sněží, vykouknu z okna - pohled na sněhové vločky, narážející na zamrzlé jezírko, je k nezaplacení. Proto je to mé oblíbené místo.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: TBoy, 22.10.2020

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mé oblíbené místo v průběhu ročních obdobíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­