ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.91
Hodnoceno: 79x Prosím, ohodnoť práci

Mé oblíbené místo v Alpách

Každý má zajisté své oblíbené místo, kam se rád vrací, relaxuje a přemýšlí. Já jsem jedno objevil o letošní letní dovolené v rakouských Alpách, jmenuje se Maishofen. Je to malebné městečko s krásným názvem.

Každé ráno, když jsem se probudil, pohlédl jsem z okna. V dálce se hory probouzejí z nočního spánku a sluníčko vykukuje za jejich vrcholky. Mlha se snáší k zemi, kde spočívá na šťavnaté trávě, na níž se kutálejí kapky rosy. Starý urostlý strom naslouchá zpěvu listí vznášejícího se v ranním vánku. V údolí panuje naprosté ticho, je slyšet každý sebemenší zvuk. Paprsky rozhrnují hustý dým stoupající z komínů. Stráně pohlcují všechno teplo. Sníh na úpatí hor odráží veškeré světlo a vzniká okouzlující hra světel. Začíná být čím dál tím větší teplo a já otvírám okno, abych se nadechl čerstvého a svěžího horského vzduchu. Načechrané mraky pochodují oblohou sem a tam. Nad průzračným potokem se sklánějí stébla travin a větvičky vrby. Vlnky zčeřují jinak naprosto klidnou hladinu. Ptáci se přidávají k hudbě přírody. Tráva příjemně voní. Včelky poletují z rostliny na rostlinu a usedají na nádherně barevné květy plné pylu. Mouchy tiše bzučí. Je to příjemný zvuk doprovázející jejich ladný pohyb.

Lidé se pomalu probouzejí a začínají vycházet na svá pole a louky. Krávy a ovce se pasou na prudkých svazích, které jsou rozehřány sílou ranního slunce. Ráno skončilo a začíná další malá část dne.

Prožili jsme spolu letní ráno. Myslím, že to byl nezapomenutelný zážitek, proto doufám, že rána budou ještě krásnější a více lidí bude vnímat krásu přírody.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Bárty, 30.01.2007

   
­­­­

Slohová práce Mé oblíbené místo v Alpách ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mé oblíbené místo v AlpáchMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­