ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.73
Hodnoceno: 84x Prosím, ohodnoť práci

Mé oblíbené místo - stáj

Procházím se uličkou stáje, stejně jako každé prázdninové úterý a začínám si uvědomovat, že tohle je asi moje nejoblíbenější místo.
Zavřu oči a vdechnu vůni sena a slámy. Kolem nohou se mi motá malé černé kotě. Vezmu ho do náručí a velkými dřevěnými vraty vyjdu před stáj. Přímo přede mnou se rozléhají široké pastviny, na nichž vidím prohánět se skotačící hříbata, jež nezbedně šťouchají do svých matek. Hlavní klisna se mezi nimi prohání, vypadá jako bílá perla, pyšně nese svoje tělo a je na něj právem hrdá. Když vtom se najednou zastaví, nastraží uši a hlasitě zařehtá, všechny kobyly se cvalem vydají za ní na druhý konec pastviny, který se nachází někde v nedohlednu. I nezbedná hříbata na chvilku nechají svých hrátek a rozběhnou se za nimi. Já jen tiše sleduji, jak mizí za kopcem a pouštím malého černého čertíka na zem, aby si mohl jít hrát s ostatními koťaty. Vracím se zpátky stájí, abych vzápětí mohla vyjít druhými velkými vraty a ocitla se před velkou jízdárnou, kde menší děti právě trénují. Koně kolem mě probíhají neuvěřitelnou rychlostí, jak kdyby jim šlo o život, aby se vzápětí mohli odrazit a lehce přeskočit překážky. Já je jen s údivem sleduji a pak zavřu oči a představuji si sebe na hřbetě černého hřebce, jak se tam proháníme s nimi a trénujeme na závody.
Dusot kopyt mě vrací zpět do reality a já se zvedám, abych opustila tréninkovou halu a vrátila se k pastvinám. Sluníčko se pomalu začíná chystat ke spánku a jeho zlaté dlouhé paprsky slábnou a přestávají hřát. Kobyly na pastvině se již shromáždily u vrat a čekají, až je zavedeme do jejich čistých boxů, kde na ně čeká čerstvá tráva a jejich večerní příděl ovsa. Pomalu jednu za druhou zavedeme do jejich boxů a pak se chystáme pochytat nezbedná hříbata, která si s námi hrají a snaží se nám utéct.
Když už jsou všichni tam, kde mají být, sluníčko se již povaluje v peřinách a nabírá sílu na další den. Celá stáj začíná usínat, hříbata leží na slámě a kobyly spokojeně oddechují a užívají si zaslouženého klidu. I já se chystám na kutě, abych zítra mohla zase brzo vstát a čekat, co mi ti rošťáci zase provedou, až je budu vyvádět na pastvu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Linzzy, 15.10.2009

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mé oblíbené místo - stájMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­