ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.85
Hodnoceno: 359x Prosím, ohodnoť práci

Mé oblíbené místo (3)

Poznala jsem již mnoho krásných míst, kam se ráda vracím. Avšak tohle je mé úplně nejmilejší. Tady se cítím svá. Nic mě zde netrápí. Je mi tu hezky a smutek zde nemá své místo. Nachází se kousek od domu, kde bydlí moje babička s dědou. Je to vlastně park, kde není slyšet ani hluk aut ani práce továren, jen šustění lístků starých bříz, dubů a buků.

Pod starým dubem, kde se v létě schovávám před sluníčkem, je stará, ze dřeva vyrobená lavička, která pro mě také hodně znamená. Chodila jsem na ní sedávat už jako malé dítě. Okolo poletují zvědavé a drzé mouchy, prozpěvující ptáci a občas je slyšet i bzučení včel. V parku však není jen ztrouchnivělá lavička a plno stromů. Je zde i rybníček, z půlky obrostlý rákosím a obsypán drobnými kameny, na nichž se často vyhřívají droboulinké žabky. V zimě se po celém rybníku prohánějí rodiče se svými ratolestmi na bruslích. Kromě zimy je jinak opuštěný.

Nedávno mne překvapilo, že jsem zde potkala neznámou babičku, pro kterou tohle místo také hodně znamená. Strom, jenž já znám jako stoletý dub, babička pamatuje ještě jako malý, čerstvě zasazený. Představila jsem si, že i já za pár let zde můžu potkat další generaci a lidi, pro které bude tento park také hodně znamenat.

Příroda je zde rozmanitá a v každém ročním období má své kouzlo, jež na mě působí dobrou náladou a bezstarostností. Proto se sem ráda vracím, ať už se cítím dobře, nebo mě něco trápí. Je to místo, na které nikdy nezapomenu a ráda jeho krásu ukážu i ostatním lidem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Zednice, 13.03.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mé oblíbené místo (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­