ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.83
Hodnoceno: 53x Prosím, ohodnoť práci

Mé oblíbené místečko na Vysočině

Když se řekne Vysočina, tak se mi vybaví krásná příroda okolo Hamerské přehrady, kde trávím skoro celé léto na chatě. Jedno místečko mi je však nejmilejší. Je tam krásný klid, a proto mě nic neruší v mém přemýšlení.
K mému místečku vede lesní cesta s drobnými kamínky, mezi kterými na svět vykukuje nízká travička. Máloco ji vyruší, jen občas nějaký zbloudilý cyklista nebo houbař, který hledá zachumlané hříbečky v mechu. Tato cestička mě dovede přímo až na kamenný most. Ty kameny jsou na jeho obou stranách. Jejich rozměry jsou tak velké, že to vypadá, jako by je sem ledabyle naházel nějaký obr. A právě na nich je mé útočiště pro mé myšlenky.
Jen tak se posadím a hledím na klidnou hladinu Hamerské přehrady. Špatné myšlenky nechám odplavat a jen tak se nechám unášet krásou přírody. Vítr laškuje s lístky osiky přímo nade mnou, a pak zas s mladými břízkami, které jsou nepravidelně rozmístěny na výčnělku do klidné vody. Z břízek je slyšet, jak se ptáčci předhánějí v cvrlikání a nic jiného je kolem sebe nezajímá. Jen sem tam mrštně vyskočí drobná rybička a zase rychle zmizí pod hladinou. Všude kolem mě vystupuje z vodní hladiny písek a za ním se ladně kymácí rákosí. Mé oči nikdy nepřehlédnou dva kopečky na protějším břehu, které jsou právě typické pro Vysočinu. Na hřbetu jednoho z nich sedí dvě chaty marně se snažící vykouknout za vršky ztepilých smrků.
Někdy je krásné jen zavřít oči a nechat se unášet těmi všemi zvláštními zvuky přírody. A právě proto je mi tady nejlíp.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Mišule, 12.02.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mé oblíbené místečko na VysočiněMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­