ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Líčení školní zahrady - podzim

Sedím ve své školní lavici a nahlížím oknem do pestrobarevné zahrady. Listy z vysokého stromu padají na trávu pokrytou studenou ranní jinovatkou. Spadané listí vytváří mně připomínající paletku všech různých barev. Nachází se zde barvy od pampeliškově žluté až po krvavě rudou. Školní jezírko už vypadá jako bez života. Po létání vážek a kvákání žab již není ani zmínka. Nejspíš se už celá zahrada pomalu uchyluje do přicházejícího zimního spánku. Myslím si, že tento rok je počasí velice rozdílné než předcházející roky. Vzpomínám si, že jako malá holka jsem byla v tuto podzimní dobu nabalená v zimní bundě a v chlupaté čapce, zato teď mohu klidně vyjít v obyčejné mikině. Globální oteplování mě už začíná opravdu trochu děsit.

Ručička na školních hodinách ukazuje 8:30 a venku jde stále vidět mlha. Vypadá to, jak kdyby někdo celou oblohu počmáral bílou křídou. Lístky květin už přestávají být zmrzlé jako ráno, protože se začínají přes křídovitou mlhu prodírat první sluneční paprsky, tudíž vše začíná roztávat a ukazovat svou spanilou krásu. Sluneční paprsky se mi od školního jezírka odráží do mých zelených očí, trhnu sebou, když letmo zahlédnu přebíhat přes barevnou hromadu listí malou veverečku. Nejspíš hledá něco k snědku. Snad najde ještě nějaký spadlý oříšek, ale celkem o tom pochybuji, protože s přicházející zimou přichází také davy lidí, shánějíce ořechy na každoroční pečení cukroví.

Školní zahrada mi na podzim připadá, jako kdyby měla dvě tváře. Ráno vám nahání husí kůži. Vše je tmavé a bez emocí. Listy jsou zmrzlé a pokryté malou vrstvou jinovatky. Celá zahrada vám připomíná starý černobílý obrázek bez života. Všude je jenom temnota. Panuje tu jenom bolest a žal. Zato když se přes hrůzostrašnou mlhu probojují hřejivé sluneční paprsky, jako kdyby zahrada sundala svou temnou masku a vyměnila ji za úplný opak - příjemnou, zářící tvář, jež vám dopřává pocit bezpečí. Někomu toto počasí může být nepříjemné, ale pro mě je to období, které mne uklidňuje a dělá šťastnou.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Eliška, 16.05.2019

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Líčení školní zahrady - podzimMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­