ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 4.11
Hodnoceno: 9x Prosím, ohodnoť práci

Líčení školní zahrady - jaro

Je přestávka, potichu sedím v lavici s hrající k-pop muzikou v uších a nevědomky sleduji za okny přírodu, jež se právě probouzí z tuze dlouhého zimního spánku.
Sluneční paprsky, připomínající lahodnou cukrovou vatu, kterou jsem si vždy dopřávala při horkém slunečním dnu stráveném na pouti, se už probojovaly přes mraky. Bílá zimní peřina roztála a světu se ukázala ta nádherně zelená měkká peřinka, posetá vskutku přenádhernými květy.
"Fialky, jedny z nekrásnějších jarních kytiček," řeknu si, když zahlédnu tento květ na trávě. Hned se mi vybaví louka, která se nachází za mým domem, i sluneční dny strávené s mými nejbližšími. Za jednou květinou je schováno tolik vzpomínek...

Školní jezírko už začíná být plné života. Povšimnu si na vodní hladině odraz rozkvetlého stromu. Nosem mi proletí ta přenádherná vůně květů doplněná bzučením pracovitých včel. Mám chuť utéct na školní zahradu, lehnout si na sluncem vyhřátou trávu a poslouchat melodie ptáčků. Melodii, již si představuji napsanou v notové osnově. Vysoké tóny propojeny líbezným legátem, píšíc příběh plný radosti, protože jaro je období plné radosti, lásky a potěšení. Z půdy začnou klíčit první rostliny, zvířata začnou rodit své potomky. Příroda opět začíná žít. Všude na větvích raší pupeny. Než se nadějeme, budeme si už trhat to slaďounké ovoce.
Na ulici zahlédnu několik kolemjdoucích. Maminky s kočárky, důchodce či zamilované páry. Ti všichni si užívají tohoto počasí a na svých tvářích mají ten nejupřímnější úsměv, který jsem kdy viděla. Svět je najednou jak vyměněný. Všichni mají tak pozitivní náladu.

Jaro. Už jenom název tohoto ročního období ve vás nabudí tak příjemný pocit. Za čtyřmi písmeny se nachází tolik potěšení. Rozkvetlé květiny, stromy, melodie zpívající ptáci, bzučení včel - tak málo stačí k lidskému potěšení. Ještě chvíli si užívám tohoto krásného pohledu na jarní přírodu, když najednou do třídy vstupuje učitel a já se opět potýkám s rovnicí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Eliška, 18.05.2019

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Líčení školní zahrady - jaroMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­