ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.01
Hodnoceno: 251x Prosím, ohodnoť práci

Líčení mého oblíbeného místa

Vždy, když začíná jaro a vše rozkvétá, je dobré najít si své své nejoblíbenější místečko, kam se dá "zašít" a je tu vždy klid a pohoda. Já si takové místečko našla zhruba před pěti lety. Je to nedaleko mého domova v Křovicích. Když se právě hádám s rodiči, nebo se jen tak chci projít, ráda zajdu na mé nejoblíbenější místo. Jakmile zavřu oči a nadechnu se, jako by se ve mně najednou proudilo všechno to dobré - ohromná síla, kouzelné světlo, čistá láska, krása a mír. Při výdechu zase pociťuji, jak ze mne odchází vše zlé, co ve mně přebývalo - nenávist, závist a veškerá moje bolest. Z tohoto místa mě uchvacuje pohled na rozkvetlou louku, pestrobarevné květiny, poletující ptáčky, na koruny stromů a hlavně na tok říčky, jež šumí kousíček ode mne. Příroda tu však není zrovna nejčistší, avšak zato má své kouzlo, které na mě působí, ovšem jen když mám v sobě náladu pozorovat tu krásu kolem. Právě začíná jaro a já mám ten dojem, že tu začíná rozkvétat desítky druhů rostlin a stromů. Stromy, pod nimiž sedím, se mohou pyšnit svou výškou a určitě i stářím. Také plno broučků a mravenců tu po mně leze, ale přeci se od nich nenechám odradit. Jen doufám, že tu na mě nezačne syčet stvoření jménem had. Ty já se vší hrůzou nenávidím. Nad celou tou krajinou je nádherně modré nebe bez mráčků a "usmívající se" sluníčko. Přemýšlím nad tím, jak jsem toto místo vůbec objevila, ale nějakým způsobem si nemůžu vzpomenout jak. Je to zvláštní, ale cítím se tu ještě lépe než doma a kdekoli jinde. I přestože se tu nedaleko táhne silnice, přes vysoké stromy sem nedoléhá žádný hluk a já mohu v klidu poslouchat šumění vody a veselý zpěv ptáků v oblacích. Na toto místo moc ráda chodím, protože si zde mohu oddechnout od všech svých problémů a nechat se hladit krásou okolní přírody.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jitka Kadeřáková, 08.06.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Líčení mého oblíbeného místaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­