ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.07
Hodnoceno: 97x Prosím, ohodnoť práci

Letní procházka v dešti

Je krásné letní ráno. V okamžiku kdy se vzbudím, uvidím dlouhé zářivé paprsky sluníčka sahající do mého pokoje. Jsou jako neposedné ručičky, které lákají na vycházku. Nelze odolat. Připínám pejska na vodítko a odcházím na dlouhou letní procházku.
Jen co otevírám dveře, moji pozornost upoutává krásné zpívání ptáků. Je horko, všechno kolem kvete, je krásné letní počasí. Už ze zahrady slyším šumění nedaleké řeky, ke které se chci jít podívat. Tam bude chladno, ticho a klid.
Chvíli jdeme loukou, kde nám pod nohama skáčou luční kobylky a kolem poletují motýli. Po pár krocích nás začínají zahalovat stíny vysokých jehličnanů. Vcházíme do tichého, hlubokého lesa. Je tady krásná příroda. Kousek od nás poskakuje zajíc a na paloučku se pasou srnky. Šumění řeky zesílilo. Procházíme kolem vysoké borovice, když tu se před námi otevírá velká vodní plocha. Až teď jsem si všimla, že sluníčko s námi z lesa nevyšlo. Je zataženo, začíná být chladno. Na vodě se dělají různě velká kolečka. Zpočátku se dají na prstech spočítat, ale v minutě je jich plná řeka. Z temně modrých mraků se snášejí studené osvěžující kapičky deště. Vydáváme se kolem řeky na cestu zpět. Déšť svou sílu zdvojnásobil. Už to není lehký osvěžující deštík, ale pořádný slejvák. Na cestičce mezi poli, jež vede k našemu domečku, musím kvůli velkým kalužím vzít Freda do ruky. Konečně vidím střechu našeho baráku. Přicházíme domů mokří až na kost. Vysuším Fredíka, dám si teplý čaj a z okna pozoruji, jak déšť ustává.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Hanka Svobodová, 04.05.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Letní procházka v deštiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­