ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.99
Hodnoceno: 540x Prosím, ohodnoť práci

Letní krajina


OSNOVA:

I. Úvod:a) Kde jsem
II. Stať:a) Co se mi nejvíce líbí
b) Živočichové letní krajiny
c) Je večer
III. Závěr:a) Odchod domů


Vždy když začne léto, je nejlepší najít si své místečko v přírodě, kde je krásně a klid. Já takové místo mám. Je to daleko od lidí a od všech starostí. Z tohoto místa mi pohled na rozkvetlou louku, rybník odrážející paprsky slunce a pestrobarevné ptáky v korunách stromů vždy připomene, že je tu léto. Nad celou krajinou se vznáší usměvavá tvář slunce, která sem přináší jasné a tolik vítané světlo. Sytě zelená pokrývka trávy rozprostírající se po celém okolí je poseta milióny kytek různých barev a velikostí.

Nejhezčí je pro mne pohled na rybník na konci rozkvetlé louky, na jehož modré hladině se odráží stín stařičké vrby, která roste u břehu. Jednou jsem šla kousek po proudu potůčku vytékajícího z rybníka, který se mi ztratil v puklině velké skály. Kam asi odtéká? Možná do další malebné krajiny, kde někdo jiný má své nejlepší místečko. Když stojím na břehu rybníka, vidím, jak se v dáli rýsuje jediný veliký kopec na jehož vrcholku stojí kostelík. Sluneční paprsky a jasně modrá obloha zvýrazňují lesklou špičku věžičky kostela.

Do uklidňujícího ticha se najednou ozvou podivné zvuky. Aha, to jen dvě žáby se rozhodly osvěžit vodou z rybníka. I ony mají radost z léta, po jejich žblunknutí do vody se hladina rozčeřila a po žábách zbyla jen zvětšující se kolečka na povrchu vody. Na vrbě se probouzí pestrý ptáček a začíná zpívat velmi veselou melodii. O čem tak asi zpívá? Určitě o tom, jak je rád, že mu letní sluníčko ohřívá peříčka na křídlech. I včelky vylétly z úlů a létají z květiny na květinu a poctivě je opylovávají.

Pomalu se stmívá a trochu se ochladilo. Ano, nastal letní večer s chladivým vánkem. Květiny již zavírají své květy, aby se také uložily ke spánku. Ptáci už zalétli do svých hnízd a včely se vrátily do úlů. Náhle se dostavila paní TMA a pokryla celý kraj závojem tmy. Na temné hladině rybníka se nyní odráží jasně zářivý měsíc v úplňku.

Nastala doba, kdy i já odcházím domů. Nejsem smutná, protože vím, že to nebylo naposledy, co jsem navštívila své místečko. Léto je přece dlouhé a během prázdnin sem určitě ještě mnohokrát zavítám.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: lena, 17.03.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Letní krajinaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­