ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.13
Hodnoceno: 47x Prosím, ohodnoť práci

Lesní potůček

Hned jak jsem vstoupil do temného lesíka, kam sluníčko nezasvítí, objevil jsem lesní potůček. Ve vzduchu krásně voněl čerstvý vzduch. Voda v potůčku, jenž pěkně tiše bublal, byla plná maličkých rybiček. Celá krajina se krásně smála. Kameny byly pokryté tmavě zeleným, mokrým mechem. Dokonce i kmeny stromů pokrýval mech. Stromy tu rostly tak husté, že sem sluníčko prosvítalo jen skrz některé jejich slabší větvičky.

V lese poletovali ptáčci a krásně zpívali. I jiná lesní zvířátka se stahovala k potůčku, aby se napila a osvěžila v těchto teplých dnech. Všechna zvířata vypadala šťastně a vůbec nevnímala, že je někdo pozoruje.

Když se pomalu začalo stmívat, v jednom okamžiku odkudsi vylétlo snad milion světlušek. Svítily tak jasně, že to skoro vypadalo, jako by byl normální den.

Celá krajina působila malebně. V každém člověku musela vzbuzovat jen pozitivní náladu, každého jistě rozzářila.
Vzduch tu byl krásně čistý, ale i vlhký natolik, že způsoboval, že všichni museli zhluboka dýchat. A nejen lidé.

Když jsem od potůčku odcházel zpátky ke kraji lesa, venku již panovala krásná tma. Díky světlu světlušek každý ale zapomněl, jaká je vlastně část dne.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 31.10.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Lesní potůčekMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­