ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.79
Hodnoceno: 150x Prosím, ohodnoť práci

Lesní království

Je brzy ráno a všichni ještě spí. Při pohledu z okna na nenápadný sluneční svit za lesním obzorem mě najednou ovládne touha navštívit lesní království.

Svěží tráva mi tiše šustí pod nohama, když pomalu kráčím pod klenbou stromů. Nasaji do plic vlhký vzduch, který mi svou pryskyřicovou vůní omamuje smysly. Zakloním hlavu a pátrám alespoň po kousku modré oblohy. Široko daleko mě obklopuje jenom zeleň, dokonce i mohutné kmeny stromů jsou pokryty vrstvou sametové mechové přikrývky.

Po chvíli, když už si začínám říkat, že les je podivně jednotvárný, přeletí mi před očima drozd a začne navlékat melodii líbezného zpěvu na šňůru ticha. Pod botami mi praskají neživé větvičky stromů, což asi vystrašilo malého zajíce, jenž doposud v poklidu žvýkal stéblo trávy. Květy modrých zvonků, jež jsou ozdobami na smaragdovém koberci, se při dechu lesního vánku pohybují ze strany na stranu. Keříčky lesních jahod tíží třpytivé slzy ranní rosy. Nemohu odolat a utrhnu si pár těch červených granátů. Jejich sladká chuť se mi jemně rozplyne v ústech.

Letmo pohladím hrubou kůru jedné z borovic a své tělo položím do hebké mechové peřiny. Rosa mne příjemně zastudí. Nebojácný motýl mi usedl na ruku, zatímco ostatní pestrobarevní otakárci opylují voňavé květiny. Paprsek vycházejícího slunce si našel cestu mezi větvemi borovic a stydlivě mě pošimral po tváři.

Ačkoliv nerada, vydávám se na zpáteční cestu. Na lesní pěšince si dopřeji ještě jeden nesmělý pohled na vzdálený les.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: terka138, 27.10.2011

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Lesní královstvíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­