ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.89
Hodnoceno: 9x Prosím, ohodnoť práci

Les jako království

Našlapující kroky oznamují období, kdy paprsky slunce prosvítají mezi stromy, které svlékly letní kabátek, a ptáci opěvují jeho příchod. Dny, které byly dlouhé, se krátí a noc vzala svou moc do svých rukou. Šašek si pofňukává, neboť jeho doba skončila a vrátí se opět až za rok. Jen vejděte do království, kde nenajdete jednoho krále či královnu, ale celé vojsko, kde stojí voják vedle vojáka, kde je koruna poskvrněná různými barvami, kde je mohutné žezlo obaleno lišejníky nebo mechovou pokrývkou, kde si vítr hraje na babu. Koberec, po němž se listy táhnou nekonečným příběhem, paleta barev zbarvuje každý list zvlášť, tráva je zasetá mrazivým dechem a mlha se rozprostřela do temných hájů. Spadlé listí, naznačujíce, že nadále nemá sílu se udržet na větvi, pak naplní svůj úděl a volným pádem přenechává své místo jinému.

Panující atmosféra v tomto království je vskutku úchvatná. Ztište svůj hlas, zavřete oči a zaposlouchejte se do ticha, jímž se rozléhá zpěv služebníků a služebnic! Ve výšině se duha rozhodla dát spát teplému zabarvení, zářící barvy a mraky vypadají, jako by mezi sebou vedly boj. Armáda, jež se raduje, spouští své plody v podobě nahnědlých kaštanů a listy se ve větru houpají sem a tam. Myslivec poslouchá zaječí chroupání trávy i honění srnek nebo je v rozhořčení, když po něm veverky hází šišky a oříšky. Lid, který byl zvyklý na teplo, teď sklízí plodiny, šeptaje si, ať už si je někdo prohlédne pořádně zblízka a okusí tu výbornou chuť, kterou si pěstovaly celý jarní a letní čas. Potokům, říčkám, jezerům může dát zimní závan ledovou čepici a dítka po nich radostně mohou brázdit.

Příroda je úžasný malíř a my můžeme jen doufat, že nám procházku ať už podzimním či letním lesem namaluje opět v krásných barvách...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: hanča00, 10.02.2019

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Les jako královstvíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­