ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.17
Hodnoceno: 23x Prosím, ohodnoť práci

Les (7)

Kráčím po mýtině a již z dálky vidím špičky smrků a jedlí. Na této mýtině dříve bývaly ty nejhezčí a nejstarší stromy, ale prý je napadly brouci živící se lýkem. Teď zde trčí ze země pouze pařezy, přes které rád skáču.

Došel jsem na kraj lesa. Půjdu teď už radši po cestičce, abych nezabloudil, neboť již odtud poznám, že je tento les velice hluboký. Cítím vůni dřeva, smůly, asi znovu kácejí. Také cítím čerstvý vzduch, jenž mě vždy uklidní, na rozdíl od toho špinavého městského. Vidím hnízdo kosa, který krmí svá ptáčátka. Slyším vrčení motorové pily, zpěv ptáčků i ťukání strakapouda do stromu, chvilkami také slýchám šustění větví o sebe.

Vydávám se po cestičce. V tomto lese platí pravidlo, že čím dál jste od lesního okraje, tím je tu větší ticho a méně světla.
Po cestičce dojdu až do středu lesa. Slyším padání vody, proto obejdu hustý porost. Uvidím studánku, ze které se hned napiji. Voda odsud chutná sladce jako med a zároveň dodává sílu. Nejradši si nechám vodu protékat prsty, je to jako pohlazení od vodní víly. Na tomto místě bych mohl být i celé hodiny.

Už musím jít. Nerad odcházím z tohoto kouzelného místa. Však vím, že se brzy vrátím, neboť to tady miluji.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: risap, 10.01.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Les (7)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­