ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.39
Hodnoceno: 77x Prosím, ohodnoť práci

Ledová náruč

Pohled z okna na bílou peřinou přikryté náměstí vás naplní pocitem klidu a pohody. Chomáčky vaty přikryté vánoční ozdoby už lehce navozují příjemnou atmosféru Vánoc.
Sluníčko ještě občas vykoukne mezi mraky plnými sněhu a ozáří svými paprsky krásu miliardy třpytících se částeček sněhu.
Stromy a stromky pokryté jinovatkou vzpínají k slunci všechny své ruce a ručičky.
Brzy ráno začne vytvářet díla i nejlepší malíř, mráz. Svými štětci dokáže vytvořit i ta nejsložitější díla.
Když pohlédnete před sebe, uvidíte lidi spěchající v dlouhých kabátech. Utíkají před zimou do teplých domovů a hospůdek.
Když mírně sklopíte oči, zahlédnete mladé rodinky, jak posedávají na lavičkách a jejich děti, jak běhají a krmí holuby s rozpustilými jiskřičkami v očích. Krystalky sněhu jim křupou pod nohama.
Uvědomíte si, že pravá krása se opravdu skrývá v obyčejných věcech a nejvíce to pocítíte právě v království, kde vládne mocná zima.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ada, 17.01.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Ledová náručMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­