ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.29
Hodnoceno: 31x Prosím, ohodnoť práci

Krásný den na procházku městem


OSNOVA:

I. Úvod:a) Krásný den na procházku městem
II. Stať:a) Hurá na cestu
b) V srdci města
c) Začíná se stmívat
III. Závěr:a) Musím domů


Sluníčko si k nám konečně našlo cestu mezi těmi loužemi, které pokrývaly silnice, chodníky, parkoviště, louky a jiné. Nevidím důvod proč nejít na malou procházku městem. Je škoda, že většina lidí nemá čas nebo chuť udělat si krásné odpoledne s rozzářenými krásami našeho okolí.

Je odpoledne a já se vydám ven z domu. Taky kdo by seděl doma, když je venku tak krásně! Najednou mě napadne, že bych se ještě mohla stavit pro kamarádku, která bydlí ve vedlejším domě. Je velice ráda, že jsem pro ni přišla a že může společně se mnou zhlédnout to třpytící se město.

Konečně jsme venku a zamíříme k našemu cíli - srdci města. Jdeme na náměstí Svobody a kolem sebe vidíme spěchající dav lidí, kterým zřejmě skončila pracovní doba. Na nebi se tyčí velké slunce jako žhavé jádro, které nemůže vybuchnout. Pospícháme po temné cestě, kterou lemují stromy. Pomalu si zase nasazují své kabáty z listí. Budovy, ve kterých jsou obchody, vypadají jako dětská stavebnice, která je rozházená po celém bytě. Nedaleko je parčík, ve kterém by se mohli procházet pávi, je moc pěkný...

Najednou nastane večer a moje kamarádka se ode mě odpojuje jako mašina od vagónu, protože spěchá k babičce. Rozloučím se a jdu stále dál. Na cestu mi svítí pouliční světla. Teď mi připomínají spíše zářící lampiony. Když vzhlédnu vzhůru, spatřím jasný měsíc a jeho věrné přítelkyně hvězdy. Vypadají jako tisíce drobných plamínků, které září daleko ve vesmíru. Jsou to první poslové noci. Připomínají mi, že nastal čas vrátit se domů. Ale já si nepřeji, aby tato procházka skončila.

Nedá se nic dělat. Vracím se loudavým krokem domů a už vidím, jak přede mnou stojí v celé své kráse náš panelový dům. Připadá mi, jako by mi říkal: "Konečně jsi doma, už na tebe čekám!"

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Studentka.sarinka, 10.04.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Krásný den na procházku městemMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­