ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.44
Hodnoceno: 9x Prosím, ohodnoť práci

Krajina zapomnění

Smýšlím nad ztrátou vzácného života a krajiny, která už je jen minulostí. Prostředí, jež ztratilo svůj velký význam a vrátilo se zpět ke kořenům dávné doby, do které lidstvo nezasahovalo.

Řeka tekoucí pod srázem tiše obeplouvá zapomenuté lidské výtvory, tyčící se nad korunami vzrostlých stromů a nemluvně přihlíží zkáze lidského úsilí, která ho přetváří zpět v přírodu. Samy zříceniny kamenných věží, jež jsou dominantou na obzoru, připomínají náhrobní kámen, který podléhá stejné nedotčenosti lidského života. Pouze havrani a krkavci jsou po dlouhou dobu jedinými věrnými obyvateli zapomenutého panství.
Od zřícenin vzdálená a osamocená kaplička se stala vzpomínkou na dobu, v níž život fungoval jinak. Pečlivě chráněná a upevněná slouží poutníkům k odpočinku a nabití nových sil poznávat nové, zapomenuté. Mohutná střecha kapličky dobře připomíná vzdálený domov kolem jdoucích poutníků, kteří ho opustili pro své toulky světem.
Vzrostlý strom v popředí vyzařuje ponurou atmosféru, a vystihuje tak náladu celé krajiny. Jeho rozvětvená koruna, připomínajíc pavoučí nohy připravené k rychlému pohybu za svou ztracenou kořistí, je jedním z míst, kde si havrani a krkavci mohou prohlédnout svůj velkolepý domov vybudovaný zapomenutými lidmi z dáli.

Myslím si, že poutníci nacházejí odpověď.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: AP, 26.11.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Krajina zapomněníMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­