ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.14
Hodnoceno: 49x Prosím, ohodnoť práci

Krajina u moře

Moře, to je místo, kde mnozí lidé rádi tráví svůj čas. Odpočívají a nechávají se unést krajinou, která ho obklopuje. Tou překrásnou krajinou, jež působí na člověka tak, že naráz zapomene na všechny těžkosti a oddá se pocitu blaha. Zdá se, že moře k sobě pevně poutá vše krásné, co na naší Zemi existuje.

Slunce, které vypadá jako velký ohnivý kotouč, svítí z dálky na všechno, co je v jeho dohledu a hřeje vše, co mu vystaví své tváře. Mírný vánek, jehož šepot zní na každém kroku, přináší vůni mořské soli, kterou jsou posypaná nedaleká černá skaliska, jež vyčnívají z vody jako němí strážci, kteří tu po tisíciletí chrání břeh před záplavami. O kousek dál leží pláň zlatavého písku, kde všudypřítomní lidé zanechávají zřetelné otisky svých bosých chodidel. Tu a tam se po písku majestátně prochází zavalitý krab, jenž vypadá jako by to byl odhodlaný poutník, který se vydal na dlouhou a strastiplnou cestu po prohřáté pláži. Občas se na chvíli zastaví, aby dal odpočinout svým masivním nohám, které vypadají jako prsty na rozevřené lidské dlani. Potom se však houževnatě vydá dál, aby pokračoval ve své výpravě. Mušle, které jsou po pláži rozsypané, jako by je někdo z nebe házel, svítí jako moře blýskavých diamantů a zkrášlují mořské pobřeží. Kousek opodál se kývají ve větru palmy, které vypadají, jako by svými košatými korunami podpíraly blankytně modré nebe. V jejich hustém větvoví hnízdí hejna pestrobarevných ptáků, kteří pějí své písně do rytmu šeptání větru a šumění moře. A tomu všemu kraluje Slunce, jež trůní na svém nebeském stolci jako věčný strážce této romantické idyly.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Peca, 13.06.2014

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Krajina u mořeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­