ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.55
Hodnoceno: 31x Prosím, ohodnoť práci

Krajina při pohledu z vlaku

- líčení/popis s prvky vypravování

Je pondělí, krásný letní prázdninový den. Sedím u počítače, ale chtělo by se mi vyrazit někam ven. Jelikož většina mých kamarádů nebyla zrovna tou dobou v Praze, přemýšlel jsem, co sám podniknu.
Asi hodinu nato mi napsal kamarád, abych přijel za ním do Benešova, že se půjdeme koupat, a já souhlasil. Cesta na vlak mi netrvala ani 15 minut. Po jeho příjezdu jsem si sedl k oknu a kochal se pozvolna ubíhající přírodou.

Při pohledu vlevo jsem spatřil malou, ale krásnou vesničku jako z tradiční pohádky. Celou ji obléhaly kilometry krásně rozkvetlé řepky olejky. Vzduchem se linula příjemná vůně léta, doplněná o líbeznou vůni lesa, který se nacházel hned vedle vesničky. Ten les se táhl tak daleko, že jsem nebyl schopen vidět ani jeho začátek ani jeho konec. Byl tak hustý a rozlehlý, že mi na dlouhou dobu jako jediný dělal společnost. Vlak uháněl dál a projížděl stanicí, která stála vedle obrovské louky, na níž se pásl dobytek ve stínu obrovských topolů, jež si pod náporem větru jakoby šeptaly. Skrz topoly jsem viděl malinký, avšak do krajiny se hodící rybníček. Na jeho hladině šlo spatřit kruhy od vyskakujících rybek. A dál už byl zase jen hustý les prosvícený svitem slunce.

V dálce se už objevilo město, což předznamenávalo konec krásné přírody. Vlak zastavil a já vystoupil. Kamarád už na mě čekal. Rovnou jsme vyrazili na koupaliště, nacházející se v centru města. Už se těším na okouzlující cestu zpět.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: amatér, 25.11.2010

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Krajina při pohledu z vlakuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­