ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.79
Hodnoceno: 116x Prosím, ohodnoť práci

Krajina mého života

Jednoho jarního dne, časně zrána, jsem se rozhodl podívat na krajinu, jež patří mezi mé nejoblíbenější v mojí rodné vesnici.

Vycházím z domu a za chvíli jsem již v lese. Když vylezu na kopec, naskytne se mi nezapomenutelný pohled v momentě, kdy začne pomalu vycházet slunce. Vidím spoustu pavučin a na nich kapky rosy, které mi připomínají perly. Sedím tiše a koukám, jak se srnky a ostatní jiní tvorové jdou napít k potoku.
Rozhodnu se pomalu sestoupit. Jakmile se dostanu níže, zaslechnu šumění potoka, u něhož rád pozoruji změnu ročních období - na jaře, jak se probouzí, nebo naopak v zimě, kdy není pod ledovým sáčkem paní Zimy skoro vidět.
U potoka stojí stařičká vrba, jež mi připomíná moudrou babičku, která ráda naslouchá příběhům, které se vyprávějí v její blízkosti.
Krajina je porostlá jarními květinami a někde ještě dokonce najdeme zbytky sněhu. Broučci pomalu vylézají, ptáčci zpívají a ohlašují jaro. V lese se opět probudil život...

Když jsem byl malý, vypravoval jsem se do lesa skoro každý den. Měl jsem tak čas zapomenout na své starosti i trápení.
Na tuhle krajinu nikdy nezapomenu. Vždycky mi dokázala dodat sílu a pomohla najít smysl mého života.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Radek Němec, 15.12.2010

­­­­

Slohová práce Krajina mého života ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Krajina mého životaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­